Neapoli patří italský Superpohár, v penaltové loterii vyzrála na Juventus

Dauhá - Fotbalisté Neapole v Dauhá porazili po penaltovém rozstřelu Juventus a ukončili 24 let dlouhé čekání na triumf v italském Superpoháru. V normální hrací době skončil zápas 1:1, po prodloužení 2:2, když se o góly postarali argentinští útočníci Gonzalo Higuaín a Carlos Tévez.

22.12.2014

Paul Pogba z Juventusu (vlevo) a José Callejón z Neapole.Foto: ČTK

Neapol v utkání dvakrát prohrávala, pokaždé ale dokázala srovnat. Poprvé se o to Higuaín postaral v 68. minutě, kdy odpověděl na Tévezovu branku z páté minuty. A stejný kousek se mu podařil i dvě minuty před koncem prodloužení a poslal duel do penalt. V nich v deváté sérii rozhodl Koulibaly.

Neapol se tak dočkala druhého vítězství v Superpoháru, poprvé v něm uspěla v roce 1990. Juventus naopak nedokázal navázat na úspěchy z předchozích dvou let a promarnil možnost připsat si rekordní sedmý triumf.

Italský fotbalový Superpohár v Dauhá:

Juventus - Neapol 2:2 po prodl. (1:1, 1:0), na penalty 5:6.
Branky: 5. a 106. Tévez - 68. a 118. Higuaín.

Ministr Brabec: Život je krátký na hádky. Země potřebuje stabilní vládu

/ROZHOVOR/ Co znamenají volební výsledky? Jak se bude vyjednávat? Nejen nad tím se zamyslel lídr krajské kandidátky ANO Richard Brabec v rozhovoru pro Deník.

FOTOGALERIE: Při smrtelné nehodě se vážně zranili další tři lidé

Smrtelná dopravní nehoda zablokovala v neděli dopoledne silnici mezi Javornou a Železnou Rudou. U odbočky na Zhůří se čelně srazila dvě osobní auta, muž německé národnosti nehodu nepřežil.

Parádní start. Plíšková na úvod Turnaje mistryň vyzrála na Williamsovou

Po pátečním losu singapurských skupin se Karolína Plíšková spokojeně usmívala. „Nevím, jak to vidí ostatní holky, ale já jsem se složením skupiny spokojená,“ povídala česká tenistka.

Plány SPD? Okamura chce pro své hnutí zastoupení v čele Sněmovny

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura už jednal s další stranou, novinářům dnes ale odmítl prozradit s jakou. Schůzku s představiteli vítězného hnutí ANO má naplánovanou na pondělní večer.