Protože začala útočit a protože trenér Trpišovský postavil nečekanou, ale přesně padnoucí sestavu.

Slavii hrát na nulu nesedí, přestože to umí. To, co aktuálně vedoucí tým FORTUNA:LIGY zdobí, je hlavně drtivá ofenzivní síla. Ačkoli nemá úplně ideálně vyřešenou situaci s hrotovým útočníkem. „Naše síla je v tom, že se dokážeme stmelit,“ přiznal kapitán Milan Škoda, který se na kanonádě 4:1 podílel dvojicí přesných hlaviček.

Stadion Sevilla FC
Slavia proti Vaclíkovi. V osmifinále Evropské ligy vyzve Sevillu

Na urputné bránění to vypadalo i v Genku, ale vše změnil brankář Pražanů Kolář. Ne nějakým perfektním zákrokem, ale hrubou chybou, po které domácí otevřeli skóre. Díky tomu totiž slávisté museli útočit, výsledek 1:0 posílal do osmifinále Evropské ligy Belgičany. A ono to najednou šlo…

„Bohudík za to, v kontextu celého utkání nám to pomohlo. Začali jsme hrát daleko odvážněji,“ řekl trenér.

Milan Škoda (vpravo), útočník Slavie, vstřelil v Genku dvě branky. Jednu z nich slaví se slovenským záložníkem Miroslavem Stochem.
Slavia v euforii. Genk srazila čtyřmi góly a míří do osmifinále Evropské ligy

Ten v základní sestavě udělal hned několik změn. Nastoupili Masopust, Traoré, v základu opět Král a na hrotu Škoda, který může dlouho vypadat nevýrazně, ale nakonec vždy strčí hlavu tam, kam má, a je z toho gól.

Jak paradoxně to působí v porovnání s Plzní, na jejíž porážce 0:3 na hřišti záhřebského Dinama se podepsalo, mimo jiné, i zařazení Limberského na pozici stopera místo vykartovaného Hubníka. Jinak typický krajní bek svou novou roli nezvládl. A jak přiznal trenér Vrba, takových bylo víc.

Lounský sudí Radek Příhoda při řízení utkání Teplic s Bohemians 1905. Archivní snímek z roku 2010
Uznávaný sudí Radek Příhoda: Český fotbal si musí získat důvěru