Spartu považoval útočník Tomáš Necid vždy za svého největšího rivala, teď kanonýrovi CSKA Moskva duel v Evropské lize se "starými známými" zpestří loučení s letošním rokem. Středeční zápas má pro jednadvacetiletého fotbalistu zvláštní význam: poprvé při svém zahraničním angažmá se představí ve svém rodném městě. A Necid jako ofenzivní tahoun CSKA nechce Letnou opouštět jako poražený.

Motivací je pro něj i sázka se sparťanským zadákem a svým bývalým parťákem z konkurenční Slavie Erichem Brabcem. "Volali jsme si v pondělí a vsadili jsme se o to, že pokud dá někdo z nás v utkání gól, tak mu ten druhý zaplatí večeři nebo kafe. Takže jsme se trochu hecovali a doufám, že uspěju já," řekl s úsměvem Necid v dnešním rozhovoru s ČTK. "Snažím se zápas se Spartou brát jako každý jiný, ale přece jen to pro mě výjimečná událost je," uvedl reprezentační útočník.

Spartě i CSKA jde ve vzájemném souboji už jen o čest a prestiž, protože oba týmy si už v předstihu zajistily postup do další fáze Evropské ligy. Pro Necida však duel bude mít velký náboj bez ohledu na další okolnosti. "Nehrozí, že bychom něco vypustili. Týden jsme se na zápas chystali. Ten zápas by ale mohl být zajímavý, oba týmy by mohly hrát útočně a bez tlaku. Náboj to určitě mít bude," uvedl Necid.

Necid se chce v rodném městě vytáhnout

Chce se v Praze vytáhnout před svojí rodinou a přítelkyní, kteří nebudou v hledišti chybět. Rád by se pochlubil i svojí střeleckou formou: v Evropské lize nasázel už pět branek a dělí se o druhé místo v tabulce kanonýrů se sparťanem Bonym Wilfriedem. "Ten souboj s Bonym si vůbec nepřipouštím. Ale střeleckou formu bych potvrdit chtěl. I proto, že jde o zápas proti Spartě. Ale já chci dát gól pokaždé, bez ohledu na soupeře," poznamenal Necid, který dnes s výpravou CSKA přicestoval do Prahy.

Do české metropole Necid dorazil už před dvěma týdny, když hráči CSKA dostali po zápase s Lausanne týdenní volno. "Přišlo to vhod, byl jsem hodně s rodinou a přítelkyní," popsal Necid, jak naložil s volným časem. Pak se ale zase do Moskvy musel vrátit a s hráči z armádního klubu se společně připravovali na letošní derniéru se Spartou, protože s ruskou ligovou soutěží, v níž skončili druzí a zajistili si účast v příštím ročníku Ligy mistrů, se rozloučili už na konci listopadu.

"Škoda, že se zápas se Spartou nehrál hned týden po Lausanne, mohli jsme mít o týden delší volno. Ale takový je kalendář. Aspoň je dobře, že jsme už týden volna před Spartou měli," přemítal Necid. "Teď jsem zvědavý, jestli se na nás ta dvoutýdenní herní pauza nepodepíše. Ale jsme ve stejné pozici, jako je Sparta," připomněl Necid, že i Sparta hrála naposledy před dvěma týdny v Palermu.

Ruský klub dorazil do Prahy bez řady opor

Necid věří, že CSKA nepoznamená ani absence řady opor, bez nichž ruský klub do Prahy dorazil. Moskvané se musejí obejít třeba bez brankáře Berezuckého a ofenzivních hvězd Hondy, Gonzáleze či Vágnera Loveho.

Necid tak bude největší útočnou hrozbou CSKA. "Jsme tady hodně oslabení, ale na druhou stranu se budou chtít ukázat ti kluci, kteří toho tolik nenahráli, nebo ti z béčka," věřil Necid. Po utkání na Letné už v Praze zůstane a hned začne zimní dovolenou. "Strašně se na to těším, v létě jsem měl volno asi týden a už si potřebuju odpočinout," líčil Necid, který hned po Štědrém dnu míří do nejmenované exotické destinace.