"Samozřejmě jsme si představovali lepší výsledek. Šli jsme do vedení, ale paradoxně nám to spíše ublížilo. Zbytečně jsme zalezli a nechali jsme domácí hrát a gól visel ve vzduchu. A také brzy přišel. To byla asi nejhorší pasáž za mého působení v Plzni. Teprve po vyrovnání jsme zas začali hrát," litoval po utkání Krejčí.

"Rapid je silný v kombinaci, ale my mu to usnadnili tím, že jsme se hodně zatáhli a nebyli jsme ve vyšším postavení. Naši krajní záložníci hráli skoro beky a vyklidili jsme prostor. Po vyrovnání jsme se zase vysunuli a oni s tím měli problémy. Takže si to vysvětluji tím, že jsme se zalekli toho vedení," hodnotil.

Kromě promrhaného vedení mrzelo Krejčího i to, že si jeho svěřenci ještě do poločasu nevzali náskok zpátky. "A šance na to byly. Stoprocentní tutovku měl Ďuriš po průniku Limberského a Hejda měl dobrou hlavičku. Pak by to asi vypadalo jinak," prohlásil Krejčí.

Místo toho dvakrát udeřil Rapid. "Přitom jsme se střídáními zvedli, ale soupeř nás brejkoval a dostali jsme laciné góly. Prožíváme teď období, kdy nám tam padne všechno," řekl plzeňský kouč.

Ke zlepšenému výkonu ve druhé půli pomohl i příchod reprezentantů Daniela Koláře a Milana Petržely, které Krejčí překvapivě vynechal ze základní sestavy. "Na pravou stranu máme dva reprezentanty Kopice a Petrželu. A Milan je jako žolík pro mě lepší než Kopic, protože umí hru oživit. U Dana Koláře jsem se trochu bál ho po zranění dát do takového utkání od začátku. Jeho výkon je ale pro mě největším pozitivem utkání. Hledal si prostor a byl hodně aktivní," chválil Krejčí.

Důležité snížení

Za další plus považuje, že se povedlo alespoň snížit na 2:3, což může být důležité pro odvetu. "Takhle nám může stačit výhra 1:0 nebo 2:1, abychom měli lepší vzájemné zápasy," upozornil Krejčí. "Pokud doma vyhrajeme, tak budeme mít šanci. Pokud Rapid vyhraje s Minskem, my bychom museli vyhrát i nad Villarrealem. V první řadě ale musíme Rapid porazit doma a teprve pak počítat. Porážka mrzí, ale pořád nějaká šance na postup je. Musíme se ale zlepšit a nedostávat hloupé góly," dodal Krejčí.

Šanci na tom s hráči pracovat bude mít už v příštích dnech, jelikož se Viktoria v pátek přesouvá z Vídně do Brna, kde se bude připravovat na nedělní ligový zápas. "Tím, že hrajeme v Brně, tak je dobré si udělat minisoustředění, protože jinak bychom se v pátek vrátili domů a v sobotu bychom se zas přes D1 vydali do Brna. Je lepší se z toho vyspat, rozebrat to a v Brně se v klidu připravíme na zápas. S hráči určitě nebudu 24 hodin denně. Budou mít svůj program, regenerovat a já si najdu čas na HOTELU na to, abych to strávil a rozebral," dodal Krejčí.