Argentinské hvězdě neučaroval žádný fotbalista ze španělské La Ligy, kde Messi už dlouhá léta střílí gól za gólem v barcelonském dresu, ale hráč z anglické Premier League. Velký potenciál totiž vidí ve vycházející hvězdě londýnské Chelsea.

Tam už od svých šesti let zkoušel štěstí jistý Mason Mount. Prošel mládežnickými kategoriemi, ale ještě než nahlédl mezi anglickou fotbalovou smetánku, vzal to oklikou přes hostování v nizozemském Arnhemu a anglické druholigové Derby.

V červenci loňského roku pak podepsal novou pětiletou smlouvu s „Blues“ a už o měsíc později si konečně odbyl soutěžní debut v dresu Chelsea. Z prohry 0:4 v Manchesteru se rychle oklepal a už o týden později, při premiéře Franka Lamparda coby manažera Chelsea, vstřelil Leicesteru svůj první gól.

Fotbalista Manchesteru United Max Taylor
Rakovina ho nezastavila. Mladík se vyléčil a podepsal vysněnou smlouvu

Od té doby stihl branek už šest, upozornil na sebe ale třeba také porušením karantény nařízené kvůli pozitivnímu případu koronaviru v kádru londýnského celku. Místo pobytu doma si totiž šel zahrát fotbálek s kamarády.

Ani to ale nebrání Messimu v pozitivním hodnocení jednadvacetiletého mladíka. „Když ho vidím hrát, vidím v něm potenciál být jedním z nejlepších,“ nešetřil chválou.

Jeho slova podporují i statistiky, když už během své premiérové sezony patří k nejlépe hodnoceným hráčům aktuálně čtvrtého celku Premier League a zahrál si dokonce i v reprezentačním áčku.

Jiří Pavlenka
Byl jsem na pěti testech. Němci teď neponechávají nic náhodě, všímá si Pavlenka