"Gratuluji Leicesteru a (trenérovi) Claudiovi Ranierimu. Měli opravdu fantastickou sezonu. Bylo to něco úžasného. Klub, trenér, hráči i fanoušci si to opravdu zaslouží," prohlásil trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino.

Jeho svěřenci v pondělí jen remizovali s Chelsea, což odstartovalo oslavy Leicesteru. Hráči slavili v domě největší hvězdy týmu Jamieho Vardyho, naopak trenér Ranieri se výsledek dozvěděl v letadle cestou z Itálie.

"Jsem opravdu pyšný a nemohu se dočkat, až se o radost podělím s hráči, lidmi v klubu i fanoušky," citovala Ranieriho agentura Reuters. Italský kouč byl přitom před sezonou největším favoritem sázkových kanceláří na to, že bude prvním odvolaným trenérem.

"Ani já jsem něco takového nečekal, když jsem přicházel do Leicesteru. Jsem pragmatik. Jen jsem chtěl vyhrávat zápas za zápasem a pomáhat hráčům v jejich růstu. Rozhodně jsem nepřemýšlel o tom, že bychom se mohli dostat takhle daleko," připustil Ranieri, který zažívá největší úspěch od roku 2000, kdy s Valencií překvapivě došel do finále Ligy mistrů.

Soudržnost v kabině

Klíčem k úspěchu byla podle hlavních aktérů především neuvěřitelná soudržnost v kabině. "Nikdy jsem nezažil týmový duch, jako je tady. Jsme jako bratři. Všichni nám nevěřili a odsuzovali nás k sestupu, ale my bojovali a chtěli jsme jim ukázat, že se mýlí. Teď se nemohu dočkat, až se dotknu trofeje," řekl kapitán Wes Morgan, který až do 30 let hrál v nižších soutěžích.

Také Leicester hrál ještě v roce 2014 druhou ligu. Loni se po postupu na poslední chvíli zachraňoval a o rok později je nejlepším týmem Anglie. "Tohle je něco, o čem lidé budou mluvit ještě za sto let," prohlásil bývalý anglický reprezentant a nyní televizní expert Jamie Carragher.

"Aby se tým velikosti Leicesteru měřil s obry a jejich bohatstvím a zkušenostmi, to je podle mě nejvíc, co se ve fotbale může povést," dodala anglická legenda Alan Shearer, který v roce 1995 dosáhl podobného překvapení s Blackburnem.

Gratuloval Messi i Infantino

Leicesteru titul přály i světové osobnosti fotbalu. "Tohle je důvod, proč všichni milujeme fotbal. Gratuluji," vzkázal na twitteru nejlepší fotbalista světa Lionel Messi z Barcelony. Za nádherný příběh a pohádku označil triumf Leicesteru prezident FIFA Gianni Infantino.

Triumfu Leicesteru nevěřil ani jeho bývalý hráč Gary Lineker, který tak prohrál sázku a bude muset moderovat příští kolo v televizi BBC jen ve spodním prádle. "Je to největší sportovní šok mé doby. A to je to můj klub," připustil Lineker.

"Dali šanci všem malým klubům, že mohou uspět," dodal kapitán Chelsea John Terry.

Že prožil Leicester opravdu mistrovský večer, potvrdilo i to, že místní rodák Mark Selby jen deset minut po fotbalistech získal titul mistra světa ve snookeru.