Je těžké nevyslyšet hlas domova. Ovšem fotbalista David Beckham zatím odolává. Bude to trvat i za pár měsíců? Kdo ví.

Slavný záložník působí už několik let v americkém Los Angeles Galaxy, kde mu ovšem brzy skončí smlouva. A tak už se ozývají první zájemci o služby zkušeného středopolaře.

Světe div se, nejvíc jich je z anglické Premier League. „Nikdy neříkej nikdy, rozhodně bych se nad nabídkami z Anglie zamýšlel. Když jsem odešel z Manchesteru, měl jsem ho i nadále v srdci a nedovedl si představit, že bych proti United nastoupil. Teď už to nemůžu vyloučit,“ nechal se už dříve slyšet bývalý anglický reprezentant.

V šestatřiceti letech má Beckham stále ještě několik fotbalových snů. Jedním z nich je start na olympijských hrách v Londýně v příštím roce. A k tomu by mu mohlo dopomoci právě angažmá ve slavné soutěži.

Zájem mají Rangers i Tottenham

Hlavním „nápadníkem“ je v případě slavného Angličana ambiciózní nováček Premier League Queens Park Rangers. „Bylo by skvělé, jestliže by se nám povedlo získat někoho jako David Beckham. Vždycky jsem o tom přemýšlel. Uvídíme, co se může stát. Klub můžeme posunout ještě výše. Třeba i díky jeho příchodu,“ prohlásil v minulých dnech šéf QPR Tony Fernandes.

Beckham ale není levné zboží. Navíc Rangers nejsou jediným týmem z Londýna, který má pro usměvavého fotbalistu slabost. Tím se netají ani Harry Redknapp z Tottenhamu, jenž už v minulosti zkoušel bývalého hráče Manchesteru United a Realu Madrid získat.

„Miluju ho. Strašně se mi líbí, jak hraje. David byl fantastický, vedl si skvěle kdekoli na hřišti. Každý by ho chtěl mít v týmu. Je ve skvělé kondici a poctivě trénuje. Maká ráno a pak odpoledne v posilovně. Pořád miluje fotbal,“ rozplýval se nad ním v době, kdy Beckham s Tottenhamem trénoval.

Každopádně návrat „ztraceného syna“ se podle britských médií i fanoušků o dost přiblížil. Uvidíme, jaký tým si Beckham po konci kontraktu v Los Angeles Galaxy vybere. Bude z Premier League?