Neslavně skončilo pro německé fotbalisty středeční přípravné utkání. Po 73 letech prohráli Němci s Norskem, navíc v domácím prostředí.

Svěřenci trenéra Joachima Löwa si od dvaačtyřiceti tisíc fanoušků v Düsseldorfu za svůj výkon vysloužili nespokojený pískot.

Bojovní Seveřané se z gólu radovali po změně stran, kdy rozpačitou německou defenzívu pokořil Grindheim.

Favorizovaní domácí, jejichž kapitán Michael Ballack oblékl podevadesáté reprezentační dres, už nedokázali odpovědět. Zrodilo se tak překvapivé vítězství Norska 1:0.

Nedařilo se ani Rakušanům. Jejich kouč Karel Brückner se nemohl z vítězství radovat ani po domácím zápase se Švédskem. Rakousko na výhru čeká od loňského září.

Švédové ve Štýrském Hradci bez větších potíží zvítězili 2:0, do černého se v druhém poločase trefili Elm a Kalmström.

Druhou porážku ve dvou dnech si připsali Slováci. Na Kypru prohrávali už 0:3, v závěrečných minutách alespoň snížili Róbert Jež a Erik Jendriška, který zaznamenal svůj první reprezentační gól.

V bukurešťském utkání mezi Rumunskem a Chorvatskem se na trávníku objevil i útočník Arsenalu Eduardo da Silva. Fotbalista, který před rokem utrpěl těžkou několikanásobnou zlomeninu nohy, na hřiště přišel po hodině hry a přihrál na vítězný gól Niko Kranjčara.

Očekávaný duel se odehrál v Marseille. Proti domácím fotbalistům se postavila argentinská družina Diega Maradony. A neukázala se jako právě zdvořilý host.

Jihoameričané vstřelili první branku krátce před přestávkou. Po přihrávce Sergia Agüera se o ni postaral záložník Newcastlu Jonas Gutierrez.

Vítězství Argentiny pak v 83. minutě dovršil barcelonský kouzelník Lionel Messi. Protančil zkoprnělou francouzskou obranou a překonal i gólmana Stevea Mandandu.

„Mám fantastické mužstvo,“ řekl po zápase Maradona. „Všechno, co jsme si řekli o taktice, hráči splnili,“ pochvaloval si kouč, který vyhrál i druhé utkání ve své nové funkci.

Portugalci přivítali reprezentaci Finska a dlouho se proti houževnaté obraně nemohli prosadit. O hubeném vítězství Jihoevropanů rozhodl v závěru duelu proměněnou penaltou Cristiano Ronaldo.

Hodně sledované střetnutí bylo na programu také ve Španělsku, kam zavítala Anglie. Mistři Evropy porazili po gólech Davida Villy a Llorenteho svěřence Fabia Capella 2:0.

Arménie - Lotyšsko 0:0, Makedonie - Moldavsko 1:1 (53. Panděv – 60. Andronič), Lichtenštejnsko - Island 0:2 (28. Smarason, 47. Gudjohnsen), Tunisko – Nizozemsko 1:1 (67. Saihi – 61. Huntelaar), Izrael – Maďarsko 1:0 (77. Benayoun), Estonsko – Kazachstán 0:2 (28. a 80. Baltijev), Kypr – Slovensko 3:2 (32. z pen. Maragkos, 74. Nicolau, 83. Okkas – 89. Jež, 90. Jendrišek), Polsko – Wales 1:0 (80. Guerreiro), Litva – Andorra 3:1 (44. Velička, 53. Sernas, 83. Kavaliauskas – 78. z pen. Sola), Turecko - Pobřeží slonoviny 1:1 (11. Unal – 90. Drogba), Rumunsko – Chorvatsko 1:2 (22. Marica – 28. Rakitič, 75. Krancjar), Řecko – Dánsko 1:1 (61. Gekas – 49. Borring), Švýcarsko – Bulharsko 1:1 (45. Huggel – 33. Popov), Rakousko – Švédsko 0:2 (58. Elm, 63. Kallström), Německo – Norsko 0:1 (63. Grindheim), Belgie – Slovinsko 2:0 (20. a 85. Van Buyten), Francie – Argentina 0:2 (41. Gutierrez, 83. Messi), Portugalsko – Finsko 1:0 (78. z pen. Ronaldo), Španělsko – Anglie 2:0 (36. Villa, 83. Llorente).