Na úvod jedna otázka: Kdo z vás si pamatuje, co se v Německu událo 18. října roku 2013? Odpověď zní: Na vrcholové úrovni padl gól, jenž rozčílil kdekoho. Míč totiž prošel za čáru skrz síť. V hlavní roli se ocitl Stefan Kiessling. „Krása,“ rozplývali se tehdy komentátoři. Jenže za pár vteřin viděli záznam: „Můj bože, to nebyl gól!“

Brzy to budou čtyři roky, avšak Němci nezapomněli. I kvůli této aféře razí cestu moderny. Sporné momenty rozsoudí video.

SOUBOJ NÁZORŮ

Asi už jste o tom slyšeli: sudí nebude jediným pánem na hřišti, případné omyly pomůže odhalit jeho kolega u televize. Ale přes všechny plusy teď v Německu uslyšíte také kritiku.

„Je to nepochopitelné, ale zaznívá i z řad klubů,“ řekl manažer projektu a tamního svazu Hellmut Krug.

Fanoušci mají strach, jak moc tahle změna ovlivní průběh hry. „Počkejme, co to přinese,“ líčí jeden z rozhodčích Jochen Drees.

Bundesliga z pohledu nejzajímavějších čísel

„Z mého pohledu je to dobrý krok,“ prohlásil Carlo Ancelotti, kouč Bayernu.

Leč vysvětlete to náročným příznivcům, když se na úvod ročníku nedočkají stejných obrázků, jaké uvidí onen zvláštní, pátý arbitr.

SEN O OBHAJOBĚ

Nechme už video stranou. Další hlavní otázka zní: Kdo potrápí giganta z Mnichova? Bayern získal již pět titulů v řadě a chce další.

„Naším největším soupeřem je Dortmund,“ vyhlásil Ancelotti před sezonou.

Oba rivalové se potkali v Superpoháru a díky penaltám slavila parta kolem Ribéryho.

Jenže mnozí varují, že Borussia nezažije tak dobrý ročník. Zvláště když má potíže uvnitř týmu: Ousmane Dembélé si chtěl vytrucovat odchod do Barcelony, a tak byl vyřazen z kádru.

„Je to mladý hráč. Dobrý hráč. Bylo by fajn, abychom vymysleli, jak tohle vyřešit,“ řekl nový kouč Dortmundu Peter Bosz.

A dál? Tradiční dvojici klubů by mělo i letos nahánět bohaté Lipsko, fanoušci budou zvědaví na Schalke a Herthu nebo na nováčky ze Stuttgartu a Hannoveru.

A na závěr ještě perlička. Němci se rozhodli dát píšťalku (tedy i funkci arbitra) ženě. Poprvé v historii. Její debut má brzy přijít.