Úvodních osm zápasů sezony odchytal Nita. Heča dostal první ligovou šanci ve Zlíně. A hned se uvedl čistým kontem. Od té doby svého parťáka i konkurenta mezi tyče už nepustil.

Svoji pozici jasně potvrdil a kritiky umlčel o víkendu, kdy sparťané rozstříleli Bohemians 4:0. Ale po utkání se neoslavoval žádný ze střelců v rudém. Ale právě brankář. „Předváděl fantastické zákroky. Hlavně díky němu jsme přežili šance soupeře,“ přiznal sparťanský záložník a střelec jednoho z gólů Martin Hašek mladší.

Zleva Alex Král z ČR a Jordan Henderson z Anglie.
Králova hvězda stoupá vzhůru. Český „David Luiz“ by mohl hrát v Premier League

Rumunského gólmana vyřadily ze hry výkony ve dvou duelech na přelomu srpna a září. Po třech gólech inkasoval od Liberce i Olomouce. „Při některých situacích neměl úplně čisté svědomí. Chtěli jsme dát impuls mužstvu, a protože Milan pracuje v tréninku skvěle, změna se přímo nabízela,“ okomentoval střídání stráží trenér Sparty Václav Jílek.

Slova chvály 

Ten našel pro Heču samá slova chvály i po zmiňovaném vítězství nad Bohemians. „Musím mu vyseknout poklonu. Podržel nás v těžké situaci. Měl tři velmi náročné zákroky a těmi nás udržel ve hře,“ pochvaloval si.

Rozhodčí nařídil v Německu kuriózní penaltu.
Nejkurióznější pokutový kop? Náhradník se rozcvičoval, přesto zavinil penaltu

Sám Heča zůstal skromný. Což k dobrým gólmanům patří. „Jo, něco jsem chytil,“ nehledal ve svém výkonu žádné zázraky. „Na několik šancí jsem mohl reagovat jinak, ale naštěstí jsem je zvládl. Hlavní je, že jsme společně vyhráli,“ dodal.

Ale nepředbíhejme. Jestli je Sparta opravdu na vzestupu, ukážou až příští týdny. Jedno je ale jisté. Zlepšení party z Letné jde ruku v ruce se změnou, kterou trenér Jílek udělal v brance.

Srovnání gólmanů
 
Florin Nita, 32 let
8 zápasů (3 - 2 - 3)
3 čistá konta
14 obdržených gólů
1,8 gólu na zápas
56,3% úspěšnost zásahů

Milan Heča, 28 let
6 zápasů (3 - 1 - 2)
3 čistá konta
5 obdržených gólů
0,8 gólu na zápas
79,2% úspěšnost zásahů