Kontrakt byl podepsán v roce 2006, kdy Infantino pracoval jako ředitel právního oddělení Evropské fotbalové unie. UEFA tehdy prodala práva na vysílání Ligy mistrů společnosti Cross Trading, jejímž majiteli jsou Argentinci Hugo a Mariano Jinkisové.

Oba patří ke 14 lidem, kteří byli po vyšetřování FBI loni obviněni z korupce. UEFA přitom dosud tvrdila, že s žádným z obviněných mužů v minulosti obchody nedělala.

Z dokumentů panamské právní firmy Mossack Fonseca však vyplývá, že UEFA prodala ekvádorská práva na Ligu mistrů na léta 2006-2009 firmě Cross Trading za 111.000 dolarů. Ta je následně postoupila ekvádorské televizi Teleamazonas za 311.170 dolarů. K podobnému předražení došlo i v případě prodeje práv na evropský Superpohár.

Pod oběma smlouvami je jako jeden z funkcionářů UEFA podepsán Infantino. Neexistují nicméně žádné důkazy, jež by naznačovaly, že současná hlava světového fotbalu přijala v souvislosti s tímto kontraktem úplatek. Huga Jinkise a jeho syna Mariana FBI viní z toho, že během let rozdali ve snaze získat marketingová práva na úplatcích jihoamerickým funkcionářům miliony dolarů.

Mluvčí UEFA dnes uvedl, že unie jednala s Cross Trading proto, že se společnost tvářila jako kupec pro Teleamazonas a nabídla ze všech zájemců nejvyšší částku. "Co se týče pana Infantina, nevíme nic o tom, že by se ho FBI ptala na něco v souvislosti s tímto či jinými kontrakty," uvedl mluvčí.

Dlouholetý generální sekretář UEFA Infantino se stal prezidentem FIFA letos 26. února. Funkci převzal po Seppu Blatterovi a slíbil, že napraví image FIFA poničenou korupčními aférami.