Červenobílí fotbalisté si poradili s Leicesterem a rádi by po dvou letech zopakovali jízdu do čtvrtfinále Evropské ligy. „Stát se může cokoli,“ znělo ze slávistické kabiny po postupu.

Teď už by měl v kolébce fotbalu každý vědět, kde je Eden. Právě odtamtud přišli do Anglie Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, kteří kolo za kolem udivují celou Premier League. Teď Slavia o své síle přesvědčila znovu: v Evropské lize vyřadila favorizovaný Leicester.

Slávisté se radují z výhry nad Leicesterem.
Senzační triumf. Slavia dobyla Leicester a je v osmifinále Evropské ligy

A co je hlavní – naprosto zaslouženě. Sešívaní byli v odvetě na hřišti soupeře lepší, domácí prakticky k ničemu nepustili. Není divu, že si pak naplno užívali postupové oslavy, k nimž se díky moderní technice připojil i jejich bývalý lídr Souček, hvězda West Hamu.

„Měl na sobě slávistický dres,“ usmíval se gólový hrdina Lukáš Provod. „Komunikujeme spolu dlouho. Už před zápasem mi říkal, že jsme lepší a postoupíme,“ dodal sešívaný záložník.

O góly se postarali Provod a Abdallah Sima, ale jedničku s hvězdičkou si zaslouží také obrana a vlastně celá defenzivní práce pražského týmu. Leicester zkoušel všechno možné i nemožné, ale do pořádné tutovky se ve čtvrtek večer nedostal.

„Jsme rádi, že jsme uhlídali tak skvělý tým. V tomhle zápase jsme je nepustili do žádné šance,“ pochvaloval si lídr obrany Ondřej Kúdela. „Bylo to o trpělivosti, věděli jsme, že dáme gól,“ přitakával Provod.

Martin Malík, šéf Fotbalové asociace České republiky (FAČR)
Odhalení v kauze dezinfekce: Fotbal tratil dvakrát, Malík odmítl miliony

Před dvěma lety se slávisté v Evropské lize probili až do čtvrtfinále, kde po velkém boji vypadli s Chelsea. Letos tak daleko ještě nejsou, ale proti věhlasnému Leicesteru ukázali, že senzační pohárovou jízdu mohou klidně zopakovat.

„Je to pohádka,“ hlásil Provod. „Uvidíme, koho nám los přiřadí. Stát se může cokoli,“ doplnil Kúdela. A kapitán Jan Bořil rovnou prozradil, který soupeř by se mu zamlouval nejvíc. „Manchester United.“ Čeká Slavii další cesta do Anglie?