Bayern remizoval, Dortmund se topí u dna. Stuttgart ovládl přestřelku

Berlín - Německo má zase o čem mluvit. I po víkendu Bundeslize vládne Bayern Mnichov, i když v nedělním duelu 9. kola jen remizoval s Mönchengladbachem 0:0. O den předtím došlo ke dvěma pořádně zajímavým událostem. Dortmund opět prohrál a topí se na hraně sestupu. Ještě víc nadchnul duel Frankfurtu se Stuttgartem.

26.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 26.10.2014

Dortmund - Hannover: Erik Durm (vlevo) a Jimmy BriandFoto: ČTK/AP

Šlágr Mönchengladbachu a Bayernu Mnichov gól nenabídl. Domácí jsou tak znovu druzí - na svého dnešního soupeře ztrácejí čtyři body, oba týmy zůstávají bez porážky. Třetí o skóre za Mönchengladbachem je Wolfsburg, který porazil Mohuč 3:0 a počtvrté za sebou získal tři body. Mohuč poprvé v sezoně prohrála.

Bayern nenavázal na úterní kanonádu 7:1 v Lize mistrů na půdě AS Řím. V prvním poločase duelu v Mönchengladbachu měl zřetelnou převahu, ale nic z ní nevytěžil. Do jediné šance domácích se dostal Kruse, gólman Neuer však jeho pokus zneškodnil. Druhá pětačtyřicetiminutovka už tak jednoznačná nebyla.

Mönchengladbach byl brance nejblíže v 52. minutě, po protiútoku střílel Hahn, ale Neuer svůj tým znovu podržel. V závěru se za mnichovský celek pokusil s výsledkem něco udělat Bernat, Sommerovu branku však těsně minul. Bayern v sedmém utkání v řadě nedostal gól, což se mu povedlo poprvé od roku 2011.

Ve Wolfsburgu otevřel skóre v 15. minutě po Schaferově rohovém kopu svým třetím gólem v sezoně Naldo. Brazilský fotbalista si v utkání připsal také asistenci, kterou využil ke své premiérové trefě v tomto ročníku bundesligy Ivan Perišič.

Na konečných 3:0 upravil tři minuty před koncem Daniel Caligiuri, jenž vstřelil obě branky svého týmu v minulém kole na hřišti Freiburgu (2:1).

Stuttgart otočil zápas ve Frankfurtu

V sobotu padlo devět branek v zápase Frankfurt - Stuttgart. Hosté na půdě Eintrachtu vyhráli 5:4. A věřte nebo ne: duel plný obratů probíhal takto: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.

Klubu s VFB na logu by se mohlo začít přezdívat mistr obratů: minulý týden stáhl tříbrankové manko v Leverkusenu a remizoval 3:3, dnes tak zažil ještě větší přestřelku. Domácí kouč Schaaf asi nepochválí švýcarského reprezentanta Seferovice, jenž v závěru oslabil svůj tým nevybíravým gestem k rozhodčímu. Dělal, že by potřeboval brýle.

Ke třem bodům pomohl Stuttgartu střídající Adam Hloušek, jenž do hry zasáhl za nepříznivého stavu 3:4. Naopak Václav Kadlec zase nehrál.

Další čeští krajánci neměli moc důvodů k radosti. Do hry se v sobotu dostali i brankář Jaroslav Drobný (jeho Hamburk prohrál na Herthě 0:3) a duo Vladimír Darida a Pavel Krmaš (jejich Freiburg neuspěl v Augsburgu, kde ve vyrovnaném duelu dvakrát inkasoval).

Značný podíl viny nese právě Krmaš. Český bek v 10. minutě fauloval Ragnara Klavana a z nařízené penalty skóroval Paul Verhaegh. Na konečných 2:0 zvýšil Halil Altintop.

Dortmund je v tabulce patnáctý

Fotbalisté Dortmundu pošesté z dosavadních devíti utkání přišli o všechny body. Po domácí porážce 0:1 s Hannoverem patří jednomu z favoritů soutěže až patnáctá příčka bod nad sestupovým pásmem.

Borussia ve středu rozstřílela v Lize mistrů 4:0 Galatasaray a v evropské soutěži si se skóre 9:0 drží po třech duelech stoprocentní bilanci, v lize ale navázala na bídnou formu. Stejně jako naposledy na svém stadionu proti Hamburku dnes neskóroval a po brance Hirošiho Kijotakeho posedmé v ročníku ztratil body.

Večer pak došlo na střetnutí dvou dalších účastníků Champions League: Leverkusen díky jediné brance zdolal Schalke. Postaral se o to Hakan Calhanoglu, který v 53. minutě překvapil brankáře Ralfa Fährmanna střelou z těžké pozice z přímého kopu.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Augsburg - Freiburg 2:0 (11. Verhaegh z pen., 66. Altintop), Dortmund - Hannover 0:1 (61. Kijotake), Eintracht Frankfurt - Stuttgart 4:5 (21. a 65. Madlung, 57. Meier, 61. Aigner - 34. a 36. Harnik, 51. a 84. Gentner, 82. Werner), Hertha Berlín - Hamburk 3:0 (59. a 85. Ben Hatira, 65. Heitinga), Hoffenheim - Paderborn 1:0 (73. Volland), Leverkusen - Schalke 1:0 (53. Calhanoglu), Wolfsburg - Mohuč 3:0 (15. Naldo, 59. Perišič, 87. Caligiuri), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 0:0.

Při řetězové dopravní nehodě v Británii zahynulo šest lidí

Šest lidských životů stála hrůzná řetězová havárie, k níž došlo v neděli na silnici Belgrave Middleway v britském Birminghamu. Při srážce šesti vozů zahynulo přímo na místě pět lidí (čtyři muži a jedna žena), šestý zemřel později v nemocnici. Jeden člověk je v kritickém stavu.

Havlovi příznivci donesli na Hrad po letech symbol srdce

Dvě stovky lidí vyrazily dnes v podvečer v Praze na vzpomínkový pochod s názvem Srdce na Hrad. Akce se uskutečnila v předvečer výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla. Velký symbol srdce, které bylo s někdejší hlavou státu spojeno, nesli v čele průvodu dva prezidentští kandidáti - lékař Marek Hilšer a diplomat a někdejší Havlův spolupracovník Pavel Fischer.

V Benátkách se utkaly desítky Santa Clausů ve veslařském závodě

Desítky veslařů převlečených za Santu Clause se o třetí adventní neděli sjelo do Benátek ke každoročnímu závodu na Velkém kanálu, který je hlavní dopravní tepnou města. Happening uspořádala už poosmé italská univerzita Ca 'Foscari.

Týdenní zkrat: Otče náš, nepokoušej nás

Do Vánoc zbývá týden. Před námi je třetí adventní neděle. Celý křesťanský svět se již uklidnil a je ve svátečním očekávání.