Je to stále opakující se pohádka. Nejen fotbaloví experti se v případě, kdy české reprezentaci o něco jde, promění v někoho, kdo při jakémkoliv sporném rozhodnutí cítí to, že jsou Češi poškoženi. Ne jinak tomu bylo ani v barážovém utkání proti Švédsku, které svěřence Jaroslava Šilhavého připravilo o účast na nadcházejícím mistrovství světa v Kataru.

Michal Sadílek v souboji se švédským záložníkem Albinem Ekdalem.
Konec nadějí. Češi padli v baráži po prodloužení se Švédy a jsou ze hry o MS

Největší vlnu pozdvižení vyvolala situace ze 12. minuty. Jan Kuchta se po rohu dostal k odraženému míči a překonal švédského gólmana Robina Olsena. Do hry ale zasáhl VAR a branku neuznal. "Michael Oliver je nejhorší anglický rozhodčí," napsal český novinář a politický komentátor Jindřich Šídlo.

I bývalí úspěšní fotbalisté Karel Poborský s Luďkem Zelenkou se ve studiu České televize shodli na tom, že byl Kuchtův gól regulérní.Na slova fotbalových expertů navázali i čeští fanoušci, kteří na sociálních sítích hromadně označovali anglického sudího a k příspěvku mu psali, ve slušné formě řečeno, že zkazil zápas. A realita? „Napřed to vypadalo, že to faul ani nebyl, Jakub Brabec ale potom přišel a říkal, že fauloval,“ uvedl český trenér Jaroslav Šilhavý k zásadnímu momentu kvalifikace.

David Zima se snaží odtlačit Alexandera Isaka.
Šilhavý: Brabec říkal, že při gólu fauloval. Schick by šanci Havla asi proměnil

Češký výběr čeká v úterý nic neřešící přátelské utkání proti Walesu, Švédové se naopak o přímou letenku do Kataru utkají proti Polsku.