Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Neymar dostal Barcelonu na druhé místo. Real padl podruhé za sebou

Barcelona - Dostihy o španělský titul pokračují. Fotbalisté Realu Madrid prohráli ve španělské lize podruhé za sebou, což se jim stalo naposledy v květnu 2009. Po Barceloně ve středu podlehli také v Seville 1:2 a přišli o první místo v tabulce.

26.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 27.3.2014

Svůj střelecký účet rozšířil o dva góly. Neymar režíroval výhru Barcelony nad Celtou Vigo.Foto: ČTK/EFE/Andreu Dalmau

Oba rivalové Realu ve 30. kole vyhráli, tabulku vede Atlético Madrid o bod před Barcelonou, třetí Real ztrácí na první příčku tři body.

Real přitom na hřišti Sevilly vedl poté, co tečovaný přímý kop Ronalda zapadl za bezmocného brankáře. Jenže domácím vycházely brejky, které úspěšně zakončoval Bacca. Dvakrát přesprintoval obránce, naběhl si na přihrávku za obranu a propálil gólmana Diega Lopéze.

Real do středečního duelu za poslední rok v lize neprohrál s nikým jiným než s konkurenty v boji o titul Barcelonou a Atléticem Madrid. Oba jeho rivalové naopak nezaváhali.

Do čela poskočilo Atlético Madrid, které si připsalo čtvrtou výhru v lize po sobě. Proti Granadě se sice trápilo v koncovce, ale nakonec mu k výhře stačila jediná branka. O tu se v 63. minutě postaral nejlepší střelec týmu Diego Costa po rohovém kopu.

Výhru Barcelony režíroval Neymar

Zaváhání Realu využila i Barcelona, která porazila Celtu Vigo 3:0 zásluhou dvou gólů Neymara. Katalánci už v 6. minutě vyšachovali defenzivu Celty, Sánchez si naběhl za obranu na přihrávku od Messiho a ještě předložil míč Neymarovi, pro kterého už nebyl problém zblízka trefit odkrytou branku.

Po půlhodině hry navíc Iniesta hezkou kolmicí uvolnil Messiho, který se kličkou zbavil brankáře a vstřelil svou 14. branku v roce 2014. To z něj dělá nejlepšího střelce v tomto roce v celé Evropě.

V druhé půli se ještě jednou prosadil Neymar, jenž po brejku udržel míč v souboji s dvěma obránci a propálil brankáře.

Barcelona přišla do konce sezony o Valdése

Černou kaňkou na vítězství Barcelony bylo zranění brankářské jedničky Victora Valdése, který si v první půli přetrhl postranní vazy v pravém koleně a musí se podrobit operaci. Přijde tak i o letní mistrovství světa v Brazílii.

Valdés se zranil po 20 minutách hry, když zasahoval proti přímému kopu soupeře. Po rutinním zákroku se svalil na trávník a museli ho odvézt na pojízdných nosítkách. Následně byl převezen do nemocnice, kde se potvrdilo podezření na vážné zranění kolena.

Pro dvaatřicetiletého brankáře to byl zřejmě poslední zápas v dresu Barcelony. V létě mu totiž končí smlouva a už dříve se nechal slyšet, že hodlá vyzkoušet nové angažmá.

Barcelona se nyní bude muset v boji o titul a v zápasech Ligy mistrů spoléhat na osmatřicetiletého Josého Manuela Pinta. Ten v této sezoně odchytal už 15 zápasů, z toho 12 vítězných.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

FC Barcelona - Vigo 3:0 (6. a 67. Neymar, 30. Messi), Vallecano - Pamplona 1:0 (90. Larrivey), Atlético Madrid - Granada 1:0 (63. Diego Costa), FC Sevilla - Real Madrid 2:1 (19. a 72. Bacca - 14. Ronaldo), Getafe - Villarreal 0:1 (5. Perbet), San Sebastian - Valladolid 1:0 (23. Vela), Almería - Valencie 2:2 (53. Díaz, 54. Corona - 1. Keita, 34. Vargas), Levante - Betis Sevilla 1:3 (26. Diop - 13. Sevilla, 68. Molina, 76. Castro).

26.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předvolební debata Deníku: (zleva) Vít Rakušan, Markéta Pekarová-Adamová, Ivan Bartoš
11 51

Hotovo. Z fotbalových Bazalů bude tréninkové centrum

/VIZUALIZACE, ANKETA/ Už je to černé na bílém. Ikonický fotbalový stánek ve slezské části nahradí tréninkové zázemí pro fotbalovou akademii.

Čtvrteční superdebata Deníku se nenesla jen ve vážném duchu. Do koalice by strany přítomných deseti zástupců nešly, ale lidsky se prý mají rádi.

Mladí se derou vpřed. Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku

Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku ve své historii. Po koaličních jednáních, která se táhnou již téměř měsíc, se vítězné strany voleb konečně dohodly. 37letá Jacinda Ardenová, v pořadí třetí a nejmladší žena ve vedení ostrovní země, dnes oznámila, že bude sestavovat vládu. Mladí lidé, kteří nedosáhli 40 let se ve vrcholové politice objevují čím dál častěji.