Je jím totiž reprezentační záložník Vladimír Darida. To ale není žádná novinka. Explzeňský fotbalista totiž držel rekord už od roku 2018, kdy během utkání naběhal 14,16 kilometru. Tenhle obdivuhodný počin vylepšil minulý týden, když se v zápase proti Augsburgu dostal na 14,34 kilometrů.

Ani to mu ale nestačilo. Další posunutí bundesligového maxima přichystal na zápas proti silné Borussii Dortmund. Té sice Hertha podlehla 0:1, Darida si ale svůj absolutní výkon pošoupnul o dalších více než 300 metrů. Ten tak teď má hodnotu 14,65 kilometrů.

Basilej - Liverpool: Marek Suchý a souboj s Mariem Balotellim
Potížista Balotelli je znovu bez práce. Proč se ho v Itálii zbavili?

"Je to pěkná statistika, ale raději bych dal gól," prozradil upřímně pro televizní stanici Sky Darida, který by vlastní individuální počin vyměnil za úspěch celého týmu. 

Jen pro zajímavost, v minulém kole za ním zaostal druhý v pořadí Ellyes Skhiri z Kolína nad Rýnem téměř o celý kilometr, třetí Grischa Prömel z Unionu Berlín pak naběhal "jen" 12,6 kilometrů. Celkově má Darida na kontě v probíhajícím ročníku 282 kilometrů, nicméně vinou zdravotních potíží a karetních trestů stihl během třiceti kol zasáhnout jen do 24 zápasů. Suverénem letošní sezony je v tomto ohledu mnichovský Joshua Kimmich (357,4 km) s více než dvacetikilometrovým náskokem na Vasiliadise z Paderbornu.

Švédský útočník Zlatan Ibrahimović v dresu AC Milan
Schůzka s ministrem nepomohla. Italský fotbal se vrátí za přísných podmínek