Nezmarovo jméno stojí pod největšímu úspěchy Slavie posledních let. Do Edenu přivedl trenéra Jindřicha Trpišovského, do profesního životopisu si může dát dva mistrovské tituly i účast v Lize mistrů či Evropské lize. A na to vše mu stačily bez tří měsíců tři roky.

K tomu už přidá ale jen několik dní. Současný kontrakt, který je vystaven do 31. srpna letošního roku, totiž už neprodlouží. „Děkujeme Janu Nezmarovi za jeho dosavadní práci pro Slavii. Byl u velkých úspěchů a rozhodně se zapsal do klubové historie. Přejeme mu do jeho další životní etapy hodně štěstí," uvedl k Nezmarově konci předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík.

Konec to není nečekaný. Řadu měsíců už se totiž v kuloárech mluví o neshodách mezi Nezmarem a vedením Slavie, byť sám někdejší kanonýr Liberce o ničem takovém nemluví.

Fotbalové utkání HET ligy mezi celky SK Slavia Praha a FK Jablonec 19. května v Praze. Jakub Považanec vs. Jan Sýkora.
Beran se vrací ze Slavie do Liberce. Na odchodu z Edenu je Sýkora

„Když se řekne Slavia a moje působení v ní, tak se mi jako první vybaví ta spousta zážitků, které člověku zůstanou do konce života. Právě tyto zážitky jsou důvodem, proč jsem začal hrát fotbal, a proč ho celý život dělám. Díky tomu, jak se nám tu dařilo, je těch zážitků velká spousta. Neopakovatelnými, životními zážitky byl postup přes Sevillu, účast v Lize mistrů, která znamená pro každý český klub obrovský úspěch. Není to samozřejmost," vyjmenovává některé úspěchy, u nichž nechyběl. 

"Jsou tam ale i další momenty jako například zisk historického doublu po 70 letech. Vybaví se mi spousta lidí, se kterými si člověk vytvoří vztah. Panovala tu výborná atmosféra, a to jak uvnitř týmu, tak i celého klubu a všem kolegům bych chtěl za spolupráci poděkovat," doplnil Nezmar.

Místo sportovního ředitele nyní přebere další někdejší fotbalista. Stejně jako Nezmar hrál i Jiří Bílek za Liberec, kariéru pak zakončil právě ve Slavii a plynule přešel do jejího managementu. Bílek, jenž doposud zodpovídal za B-tým, mládež a ženy, byl do funkce zvolen jednohlasně představenstvem klubu. 

Předseda představenstva fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík (vpravo) a hlavní trenér Jindřich Trpišovský.
Slavia přichází se zásadní novinkou. Těžit z ní můžou hlavně v Liberci