V říjnovém termínu se kvůli dlouhé koronavirové pauze v první polovině roku budou nezvykle hrát tři reprezentační zápasy místo tradičních dvou. Příští středu se nejprve český tým představí v přípravě na Kypru a pak nastoupí ke dvěma venkovním duelům Ligy národů. Nejprve bude hrát 11. října v Izraeli a potom 14. října ve Skotsku.

Po zářijových úvodních zápasech Ligy B, která je druhou ze čtyř úrovní soutěže, mají Šilhavého svěřenci na kontě výhru a porážku. Nejprve zvítězili na Slovensku 3:1, kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u dvou členů realizačního týmu ale muselo být mužstvo následně rozpuštěno. Narychlo složený improvizovaný výběr z hráčů českých klubů a plný nováčků poté podlehl pod vedením dočasného kouče Davida Holoubka Skotsku 1:2.

Osmadvacetiletý Petrášek byl v hledáčku národního týmu už delší dobu. V Čenstochové se coby obránce prosazuje i střelecky - v minulém ročníku tamní ligy dal šest branek, o sezonu dříve dokonce osm.

"Už jsme ho sledovali několik zápasů. Ještě než vznikla první vlna pandemie, už jsme měli za ním naplánovanou jízdu. Nakonec k tomu nedošlo. Přesvědčuje i střelecky, ač hraje středního obránce. Je to kvalitní hráč, výborný ve fyzických parametrech. Uvidíme, jak si řekne o místo dál," řekl Šilhavý na tiskové konferenci.

Návrat Baráka a Vydry

Barák, který od nové sezony hostuje ve Veroně, se vrací do národního mužstva po dvou letech, Vydra z Burnley hrál za reprezentaci naposledy v vloni v březnu.

"Tito hráči s námi tady delší čas nebyli. Matěj Vydra si vydobyl místo v Burnley a stejně tak Tonda Barák se posunul na hostování do Verony. Hrají pravidelně, takže i z tohoto pohledu jim chceme dát prostor, abychom je oba po dlouhé době viděli. Víme, jací jsou to hráči," uvedl Šilhavý.

Ve výběru nechybí mladík ze Sparty Adam Hložek, který v září absolvoval premiéru v národním A-týmu a stal se historicky nejmladším hráčem české reprezentace. Vrací se také uzdravený obránce David Hovorka.

Tým se sejde v pondělí v Praze a během srazu bude dodržovat mimořádná hygienická opatření.