Čtyřiatřicetiletý Messi by měl s PSG podle francouzského listu L\'Équipe podepsat dvouletou smlouvu s opcí na další rok. Synův přesun do Paříže už dříve potvrdil Messiho otec a agent Jorge.

Argentinský fotbalista Lionel Messi má nový klub. Bude hrát za Paris St. Germain.
Miliarda za rok. Messi má po slzách v Barceloně nový klub, stěhuje se do Francie

Francouzský klub v třináctisekundovém videu ukázal v krátkých prostřizích část argentinské vlajky a reprezentační dres, hráčův oblíbený nápoj Yerba maté, šest Zlatých míčů u Eiffelovy věže nebo podepisující ruku a vše zakončil popiskem "Nový diamant v Paříži." Na středeční 11. hodinu svolal PSG tiskovou konferenci.

Kapitán argentinské reprezentace, považovaný za jednoho z nejlepších fotbalistů historie, strávil v Barceloně celou dosavadní kariéru. Odehrál za ni 778 soutěžních zápasů a se 672 brankami je suverénně nejlepším střelcem v klubové historii. Messi mimo jiné s "Barcou" vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů a desetkrát španělskou ligu.

Klauzule ve smlouvě

Messi už byl na odchodu z katalánského klubu před rokem po skončení sezony 2019/20, v níž Barcelona nezískala trofej a ve čtvrtfinále Ligy mistrů utrpěla debakl 2:8 od Bayernu Mnichov. Tehdy chtěl využít klauzule ve smlouvě, ale nakonec se rozhodl zůstat, protože se s šestadvacetinásobným španělským šampionem nechtěl soudit.

Lionel Messi
Vysoká hra o Messiho: Barcelona zvažuje soud, v Paříži obsadili letiště

Rodák z Rosaria se nyní sice s klubem a novým prezidentem Joanem Laportou údajně dohodl na novém kontraktu s nižším platem, ten ale nebyl uznán, protože Barcelona s dluhem 1,173 miliardy eur a vysokými výdaji na platy hráčů nedokázala splnit regule španělského svazu. Messi na nedělní emotivní tiskové konferenci odchod z Camp Nou oplakal.