Dvaašedesátiletý Koubek zároveň zatím zůstává trenérem českého reprezentačního týmu do 19 let, který převzal v červenci. "Vedení Slavie dnes obdrželo od Fotbalové asociace ČR souhlas, že Koubek může vykonávat funkci hlavního trenéra ve Slavii i při své činnosti u mládežnické reprezentace," uvedl pražský klub na svém webu.

"Představitelé Slavie a FAČR se spolu dohodli, za jakých podmínek bude Koubkova trenérská činnost u A-týmu Slavie skloubena s jeho dosavadním působením u reprezentační devatenáctky," dodala Slavia.

Fotbalová asociace uvolnila Koubka do Slavie s tím, že s mládežnickou reprezentací absolvuje kvalifikační turnaj o postup na mistrovství Evropy do 19 let, který je na programu od 17. do 22. října v Ostravě a v Opavě. "Po skončení podzimní části FAČR vyhodnotí činnost reprezentace do 19 let a rozhodne o dalším postupu," uvedla asociace na svém webu.

Koubek začal svoji trenérskou kariéru v Kladně, kde předtím hrál. Chytal i za Spartu, s níž v roce 1980 získal Československý pohár. V české lize působil na lavičkách Plzně, Kladna, Ostravy a naposledy Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů skončil přesně před rokem.

S Kladnem dokázal postoupit do ligy, s Ostravou v sezoně 2009/10 bojoval o titul, ale nakonec skončil s Baníkem třetí. V lize zatím koučoval 129 utkání s bilancí 47 výher, 33 remíz a 49 porážek.

Koubek má Slavii pomoci k posunu ze spodní části tabulky, Vršovičtí figurují po osmi kolech až na třináctém místě s tříbodovým náskokem na sestupové příčky.

Nový kouč Pražany poprvé povede ve víkendovém ligovém utkání v Jablonci. Ve středečním duelu Poháru České pošty na půdě HFK Olomouc ho zatím zastoupí dosavadní asistenti Juraj Šimurka s Ivem Knoflíčkem.