Nekulhá, přesto má pravý kotník pořád zafačovaný.

„Ještě to není ideální, ale lepší se to,“ popsal své pocity Štěpán Vachoušek v úterý dopoledne ještě před odletem teplických fotbalistů do Tel Avivu.

Tvůrce hry Severočechů věří, že do odvety proti Hapoelu zasáhne. A taky uchovává víru v to, že Teplice se vypořádají s nepřízní osudu a postoupí do základní skupiny Evropské ligy. „Věřím, že budu fit a pomůžu klukům k postupu.“

Po domácí porážce spadá teplický postup spíš do roviny teorie, co?

Můžeme tam de facto jen překvapit. Budeme se ale rvát o to, abychom postoupili. Situace není jednoduchá. Doma jsme s nimi prohráli 1:2, takže otočit to bude hodně těžký. Kdybychom tam jeli s tím, že nemáme šanci, tak by ani nemělo cenu tam jezdit. Budeme bojovat až do poslední minuty a věřím, že se to podaří.

Sílu izraelského vicemistra jste minulý čtvrtek poznali na vlastní kůži. Na co si musíte dát největší pozor?

V první řadě se musíme soustředit sami na sebe. Musíme hrát náš systém, náš fotbal. Pomohlo by nám, kdybychom vstřelili rychlou branku. Potom je zatlačit a přidat druhou.

Máte za sebou plno zkušeností z pohárových zápasů, ale v Izraeli jste ještě nikdy nehrál. Jak jste se připravovali na tamní specifické podnebí? Údajně tam panuje vysoká vlhkost vzduchu.

Bude to dost nepříjemné, protože oni jsou na to zvyklí. Myslím, že nám bude chvilku trvat než si zvykneme, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Jedeme tam bojovat a poprat se o postup.

Kvůli aklimatizaci jste vyrazili do Tel Avivu o den dřív než bývá zvykem. Pomůže vám to?

Klub udělal maximum pro to, abychom se na to dobře připravili. Jestli to pomůže, to se teprve uvidí. Podmínky tam budou hodně těžký, ale jak říkám, nebereme na to ohledy. Věřím, že se nám podaří postoupit.

Legendární holandský útočník Dennis Bergkamp necestoval na utkání Arsenalu letadlem, protože se bál létat. Jak jste na tom vy?

Nalítal jsem toho spoustu, ale samozřejmě mám strach jako každý normální člověk. To k fotbalu patří. I když letím na dovolenou, pořád mám strach. Musím to nějak přežít.

Jak se hojí váš pravý kotník?

Není to zatím ideální, ale věřím, že se to do čtvrtka dá do pořádku a budu moct nastoupit a pomoct klukům. Je to lepší než to bylo po zápase, to je první pozitivum. Do zápasu zbývají tři dny a já věřím, že na předzápasový trénink ve středu večer budu stoprocentně fit. Do té doby budu v péči lékařů.