Mezi trenéry dostali od osmičlenné komise nejvíce hlasů Roman Kučera (Jihlava), Jaroslav Šilhavý (Jablonec) a Pavel Tobiáš (Příbram). O vítězi mohou fanoušci rozhodovat do 6. listopadu v hlasování na oficiálním webu Synot ligy.

Dočkal si ve třech odehraných říjnových kolech připsal tři góly a jednu asistenci a Spartě zařídil plný počet devíti bodů. Navíc zářil i ve dvou zápasech za národní tým, kde se góly podílel na výhrách v Turecku a Kazachstánu.

Velmi dobré výkony v říjnu předváděl i jablonecký tvůrce hry Pospíšil, který dirigoval tým při vysokých výhrách nad Duklou a Teplicemi a při remíze se Slavií.

Vůchovi vyšel zejména zápas s Bohemians, kde byl u dvou branek a skvěle zastoupil chybějícího Litsingiho. I v dalších utkáních potvrdil skvělou formu.

Tobiáš, Šilhavý nebo Kučera?

Šilhavý je v nominaci už popáté, ale dosud ani jednou nevyhrál. Poprvé je vybrán jako trenér Jablonce, který už sedm utkání v řadě bodoval a prohání Plzeň a Spartu v čele tabulky. V říjnu získal jeho tým sedm z možných devíti bodů a ve třech zápasech nastřílel 11 gólů.

Podruhé za sebou se v nominaci objevil Tobiáš, který výrazně pozvedl Příbram. Ta v říjnu zdolala Hradec Králové a Ostravu a přivezla bod ze hřiště Dukly. Navíc tým zaujal nezvyklými signály ze standardních situací.

Podobně zlepšil výsledky Jihlavy nový trenér Kučera. Ačkoli dosud neměl ligové zkušenosti, Vysočina si pod jeho vedením poradila se Slavií i Brnem a uhrála bod v Ostravě. Ve třech říjnových zápasech neinkasovala ani gól a uhrála víc bodů než v předcházejících devíti kolech dohromady.