Podobný kemp probíhal už v zimě, nyní ho však chce ČAFH ještě vylepšit.

"Bude tam spousta změn. Chceme to dělat na profesionální úrovni. Hráči budou mít stejné oblečení, bude pro ně připraveno občerstvení a především budou mít k dispozici maséra a kustoda," řekl sportovní ředitel ČAFH Dominik Rodinger, který se v zimě kempu zúčastnil ještě jako aktivní brankář.

"Ze své zkušenosti mohu říct, že mi to ohromně pomohlo. V kolektivu je trénink mnohem zábavnější. Navíc se hráčům bude věnovat taková špička mezi kondičními trenéry, jako je Lukáš Stránský. Hráči se od něj mohou naučit cviky, které pak mohou dělat i individuálně," dodal Rodinger na adresu kondičního trenéra fotbalistek Sparty či hokejistů Tomáše Hertla, Vladimíra Sobotky a Romana Červenky.

V plánu je i možnost sehrání přípravného utkání. "Všechno se ale bude odvíjet od toho, kolik hráčů se sejde. Pokud jich bude dost, zápas domluvíme," řekl Rodinger.

Desetidenní kemp začne v areálu ČAFC Praha v Záběhlicích 23. června a potrvá do 4. července. Pro členy ČAFH je soustředění zdarma. Na kemp mají dorazit i někteří členové reprezentačního týmu, kteří ho využijí, než jim začne příprava v klubech.