Ze všeho nejvíce se nyní soustředí na to zvládnout 2. předkolo Evropské ligy se Širokým Brijegem.

"Náš cíl je postupně se zlepšovat, hrát dobrý fotbal pro fanoušky a hrát v horní polovině tabulky. Nechci to teď blíže specifikovat, protože zatím je opravdu velký otazník nad tím, jak si to mužstvo sedne," řekl prezident klubu Josef Dufek na dnešní tiskové konferenci.

Věří, že týmu pomůže i souboj s Brijegem. "Důležité je udělat první krok, to znamená postoupit přes Brijeg. Naší nevýhodou je, že jsme ještě neodehráli zápas v jedné ustálené sestavě, ale věřím, že to zvládneme. Od toho se bude odvíjet celá sezona. Když se kluci chytnou, tak může přijít dobrý fotbal," dodal.

Trenér Karel Jarolím se s vedením dohodl, že přes léto provede výraznou přestavbu kádru. "Cítili jsme, že mužstvo, které tu bylo, dosáhlo svého vrcholu. Proto jsme se rozhodli pro tuto razantní změnu. Chtěli jsme přivést hráče, kteří už mají zkušenosti," vysvětlil Dufek.

Tým opustili hráči jako Martin Nešpor, Jan Chramosta, Jakub Diviš, Ondřej Kúdela, Radek Dosoudil či Jiří Štajner a naopak přišla řada nových hráčů. Vedle brankáře Aleše Hrušky, stopera Jakuba Navrátila, sparťana Jiřího Skaláka a ofenzivní dvojice z Plzně Michala Ďuriše a Tomáše Wágnera zkusí štěstí v mladoboleslavském klubu také trojice Francouzů Florian Milla, Donneil Moukanza a Florian Thalamy.

Pocit z přípravy? Není špatný

Zejména dvacetiletý střední záložník Milla dělá na funkcionáře dobrý dojem. "Milla mě hodně zaujal. Málokdy se stává, aby se tu objevil ve 20 letech hotový fotbalista. Věřím, že by to mohlo být velké oživení pro českou ligu," prohlásil Dufek. "Má předpoklady, nebojí se hrát, má slušnou rozehrávku, je pracovitý, ale potřebuje zápasy, aby získal zkušenosti. Uvidíme, jak to zvládne v hlavě," dodal Jarolím.

Právě Milla by se tak mohl společně s další posilou Janem Šislerem pokusit zacelit mezeru po odchodu kapitána týmu a trenérova syna Davida Jarolíma, který ukončil kariéru. "David byl pro nás klíčový, svými zkušenostmi týmu hodně pomáhal. Proto jeho absence je citelná. Budeme se ho snažit nahradit týmově. Věřím, že taktovku ve středu hřiště po něm převezme Jasmin Ščuk," řekl Jarolím.

Sedm přípravných zápasů Jarolímovi posloužilo zejména k tomu, aby poznal nové hráče a vybral co nejlepší základní sestavu. I proto se tolik nesoustředil na výsledky a jeho svěřenci jen dvakrát vyhráli, čtyřikrát remizovali a v generálce prohráli s Concordií Chiajna.

"Pocit není špatný, odehráli jsme kvalitní zápasy, i když výsledky nebyly takové. V posledním utkání jsme dostali dva hloupé góly, to musíme zlepšit. Každopádně nás prověří až ty ostré zápasy," dodal mladoboleslavský kouč.

Sezona pro Středočechy startuje ve čtvrtek zápasem s Brijegem, příští týden je na programu odveta v Bosně. Ligu pak začne v neděli 27. července v Jihlavě.