Baráž je bitva, ve které rozhodují maličkosti. I proto bude ve vzájemném souboji Čechů a Černohorců záležet na štěstí, připravenosti ale především kvalitě jednotlivých řad. Kdo má lepší obranu? A kdo zálohu? Deník se pokusil srovnat jednotlivé formace obou soků v boji o postup na mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině.

Brankář – vítěz: Češi
Jednoznačná výhra pro Čechy. Tedy s jedním velkým ale. Jen v případě, že se do české branky postaví gólman Chelsea Petr Čech. Pokud mu to zlomený nos nedovolí, jasná převaha Bílkova týmu na tomto postu výrazně klesá. Laštůvka s Drobným jsou sice kvalitní gólmani, ale jejich spolehlivost není tak vysoká jako v případě muže v přilbě. Černohorci se spoléhají na nepříliš známé duo Božič-Blažič. Ani jeden z nich nepatří mezi elitu evropské brankářské školy. „Laštůvka i Drobný v minulosti šanci chytat dostali. Pokud nebude Čech k dispozici, zvládnou to,“ prohlásil kouč Bílek.

Obrana – vítěz: Češi
Podle mnohých největší slabina reprezentace s Černé Hory. Největší persónou je v ní Savič z Manchesteru City, ale ten nehraje v dresu anglického klubu pravidelně. Protivník českého týmu se soustředí především na ofensivu, a tak až příliš často nechává otevřená zadní vrátka. „Věřím, že se tam nějaké skulinky najdou a my jich využijeme k tomu, vstřelit branku,“ řekl český útočník Tomáš Pekhart. Ovšem ani obrana Čechů není v optimálním rozpoložení. V prvním duelu bude pro karty chybět stoper Hubník, zdravotní problémy má jeho náhradník Rajnoch.

Záloha – vítěz: Černohorci
Motor českého celku v podobě záložní řady v průběhu celé kvalifikace nemohl najít optimální tempo a výkon. Chybět bude navíc kvůli karetnímu trestu defenzivní štít Hübschman, kapitána Rosického trápí nachlazení. Tým z Černé Hory bude spoléhat především na kreativitu a rychlost svých středopolařů. „Všichni jejich hráči v záloze jsou silní s balonem,“ přiznal český trenér Bílek.

Útok – vítěz: Černohorci
Baroše tahá lýtko, Pekhart má otok na noze, Lafata se dal dohromady po svalových potížích. Už tento pohled na přední linii českého týmu je žalostný. Navíc proti této partě hovoří i střelecká bilance. Kdysi výstavní řada národního týmu je dnes možná tou nejslabší. To se ale rozhodně nedá říci o Černé Hoře. Vučinič z Juventusu a Jovetič z Fiorentiny by se měli postarat o zábavu pro českou defenzivu. A to pořádnou. „Vpředu jsou opravdu silní. Je potřeba eliminovat jejich útočnou sílu,“ okomentoval útok Černohorců kouč Bílek.