Byl to nejlepší jarní zápas Baníku?
Výsledkově určitě, ale nevyvíjelo se to jednoduše. Neměli jsme na co čekat, už opravdu nemáme na co čekat. Už v předchozích zápasech jsme byli jakžtakž aktivní, ale neměli jsme sílu ve vápně a nedokázali jsme si vytvořit takový tlak, abychom z něj dávali góly. Proti Jihlavě to bylo jiné, navíc jsme tam měli dva útočníky, takže při každém centru bylo víc lidí ve vápně. A z toho jsme i dali gól. Tohle byla obrovská psychická vzpruha.

Jenže po pauze jste rychle vedení ztratili. A nevypadalo to dobře.
V tu chvíli jsme byli zase zpátky jako v každém předchozím zápase doma. Nakonec jsme ale ukázali sílu a myslím si, že jsme si to zasloužili.

Čím to, že jste nechytili začátek druhého poločasu?
Došlo k nějaké výměně a ten nový hráč, který přišel, se zapojil do rohu. Ten vystřídaný hráč tam nechodil, takže jsme to nezachytili. Soupeř nás zkrátka hned za první chybu potrestal.

Theo Gebre Selassie a jeho radost z branky
Fotbalista Theo Gebre Selassie: Rodina je pro mě na prvním místě

Zmínil jste dva útočníky v základní sestavě. Je to cesta k dalším výhrám?
V předchozích domácích zápasech jsme taky měli spoustu situací, kdy jsme se po krajích hřiště dostávali před šestnáctku soupeře. Ale když jsme to tam dali, měli jsme ve vápně jen maximálně jednoho hráče, což je málo. A když máme těch situací víc, a přitom je před brankou víc lidí, může se to někam vyvalit. A to se potvrdilo. Takže ano, určitě to může být správná cesta, my si dokážeme podobné situace vytvářet a pak z nich padají góly.

Ožily naděje na záchranu?
Naděje a to jsme si i říkali je pořád. Jen už to bylo potřeba dokázat i výsledkem. Povedlo se nám vyhrát, ale je to jen první krok, musíme takhle pokračovat i v dalším zápase.

Zítra vás čeká dohrávka s Plzní. Nebude to pro vás i tak trochu nostalgická vzpomínka na dobu, kdy jste za ni nastupoval a slavil s ní tři mistrovské tituly?
Samozřejmě se na ten zápas hodně těším. Je to sice už pár let, co jsem z Viktorky odešel, přesto je to pořád můj domácí klub. Plzeň má navíc skvělý tým a proti takovým týmům je radost hrát. Všichni věříme, že s podporou diváků ten zápas můžeme zvládnout. Pokud ale chceme Plzeň porazit, musíme odvést ještě lepší výkon než v pátek.

Poslední věc: proti Jihlavě jste uzavřel brankový účet, vzpomenete si na předchozí branku, kterou jste vstřelil?
To budete asi vědět líp vy. Sám si na to teď nevzpomenu. Když vynechám Turecko, kde jsem gól v lize nedal, takže to bylo v české lize, ale kdy to bylo, to opravdu nevím. Ale je to fakt dlouho (jeho předchozí trefa se zrodila poslední srpnový den roku 2014 proti Dukle pozn. red.).

Adam Pavlásek.
Tenisté už jsou v Ostravě, v pátek zahájí boj o návrat mezi elitu