Ještě v neděli odpoledne dovedl fotbalisty AC Milán k vítězství nad Fiorentinou, v pondělí už se koupal v záři fotoaparátů jako nový kouč londýnské Chelsea.

Řeč je o Carlu Ancelottim. Zkušený italský trenér včera po osmi letech ukončil kontrakt se slavným milánským klubem a vydal se na zkušenou do Anglie.

Chelsea v pondělí oznámila jeho jmenování na svých webových stránkách. Ancelotti tak na lavičce Blues nahradí Guuse Hiddinka, který na Stamford Bridge na jaře jen zaskakoval.

„Milán byl pro mě velká zkušenost, trénoval jsem tam osm let a dosáhl spousty úspěchů,“ řekl Ancelotti ve svém prvním rozhovoru v nové funkci. „Ale cítil jsem, že přišel čas na změnu. Chelsea je pro mě velká příležitost,“ těší se na novou výzvu.

„Carlo byl na tuhle práci vyjímečným kandidátem. Už dlouho dokazuje, že je schopen vybudovat tým a dovést ho k úspěchům v domácích i evropských soutěží,“ píše se v tiskové zprávě Chelsea. Smlouvu Ancelotti podepsal na tři roky.

Devětačtyřicetiletý Ancelotti ještě jako hráč šestadvacetkrát reprezentoval Itálii, jako záložník AC Milán byl u dvou triumfů v Poháru mistrů evropských zemí. Trenérskou kariéru zahájil v Reggině a přes Parmu a Juventus do vrátil do Milána, se kterým dvakrát vyhrál Ligu mistrů.

„Začnu se pořádně učit anglicky a do začátku nové sezony se určitě zlepším,“ ujistil v rozhovoru pro web Chelsea rozvážnou angličtinou Ancelotti, pro kterého se jedná o první angažmá mimo rodnou Itálii.

Chelsea, za kterou chytá česká reprezentační jednička Petr Čech, letos skončila v anglické Premier League až třetí za Manchesterem United a Liverpoolem, v semifinále Ligy mistrů ji zase vyřadila Barcelona.