"Němci ukázali, že je to mužstvo, které je nějakou dobu pohromadě a jeho hráči hrají ve špičkových týmech. Prokázali jasnou kvalitu. Věřím, že je to pro nás dobrá zkušenost a škola, abychom ji uplatnili v dalších zápasech. Byla to lekce, ale jedině takové zápasy hráče prověří," řekl Jarolím novinářům.

"Je to zkušenost i pro mě osobně. Sám jsem byl zvědavý, co to udělá v takhle těžkém zápase. Jsem pevně přesvědčen, že se z toho ponaučím i já do dalších zápasů. Něco mi to ukázalo, od některých hráčů bych čekal lepší individuální výkony. I z toho budeme vycházet do dalšího zápasu," dodal Jarolím.

Zklamal Krejčí

Ne všichni hráči podle něj předvedli to, na co mají. "Někteří kluci byli zbytečně moc nervózní a z toho pramenily zbytečné ztráty. A to i v momentě, kdy jsme pod tlakem nebyli," upozornil Jarolím.

"I v takhle těžkých zápasech by ti hráči, o kterých si myslím, že by měli být tahouni, měli být cítit. Ne všichni podali úplně optimální výkon, čeho jsou schopni. Třeba Láďa Krejčí hraje italskou ligu a očekával bych kvalitnější výkon, to se přiznám," dodal šedesátiletý kouč.

Přijde nová krev

Do úterního zápasu s Ázerbájdžánem v Ostravě plánuje změny v sestavě. I proto, že mu kvůli žlutým kartám vypadl záložník David Pavelka. "Je to reprezentace a to není jen o jedenácti lidech. Nemůžeme říct, že bychom měli tak silné individuality, že by ti hráči momentálně byli nepostradatelní. Já jsem i hráčům říkal, že dojde k obměně, že tam přijde nová krev, nová energie. Jestli je to Petr nebo Pavel, je to jedno," prohlásil Jarolím.

Ázerbájdžán po výhře nad Norskem 1:0 odskočil českému celku ve skupině už na pět bodů. "V koutku duše jsem doufal, že bychom tady v Německu mohli něco uhrát. Klíčové ale budou zápasy s Norskem, Severním Irskem a Ázerbájdžánem. Jestliže chceme pomýšlet na to, abychom skončili druzí, musíme ten zápas s Ázerbájdžánem zvládnout za každou cenu," dodal.

TAKÉ ČTĚTE: Češi mistrům světa vůbec nestačili. V Německu prohráli 0:3