Je to na něm, Michael Krmenčík, lídr Plzně, se totiž nedávno fatálně zranil.

Bude chybět i na jaře, kdy se rozjede kvalifikace mistrovství Evropy. „Bohužel Krmelec se přivodil vážné zranění, to je mi líto. Nechci říct, že to přebírám, ale moc útočníků tady není. Pořád musím nějak potvrzovat, že ten tým mám nějakým způsobem táhnout,“ prohlásil Schick v pátek, den po vítězství na hřišti účastníka posledního mistrovství světa.

Duel v Polsku byl předzvěstí velkého pondělního utkání. V něm Češi v Praze přivítají Slovensko, půjde o udržení v druhé úrovni Ligy národů. Týmu kouče Jaroslava Šilhavého bude stačit remíza. „Myslím, že ty šance asi budou pořád vyrovnané stejně jako na Slovensku, kde jsme vyhráli o gól (2:1) a hra byla vyrovnaná. Myslím, že tenhle zápas bude to samé. Samozřejmě chceme vyhrát derby, ale asi ten cíl je udržet se v té skupině B,“ pronesl Schick.

Právě útočník AS Řím by měl být jednou z hlavních českých zbraní. V reprezentaci dostává velký prostor, i když v klubu se komplikovaně rve o místo. Dokonce se objevily informace, že by z Itálie mohl zmizet do Anglie, konkrétně do londýnského Arsenalu. Nebo z Říma odejít na hostování do Udine. „To byly jenom spekulace, v hlavě nemám žádný odchod. Pořád si stojím za tím, že v Římě to chci dokázat a prosadit se tam,“ ujistil útočník.