„Nebude to lehké, ale nic jiného než vítězství nebereme," hlásí před zápasem v Jihlavě boleslavský záložník Tomáš Přikryl. Potřebu vrátit se po domácí remíze s Brnem a porážce od Zlína na vítěznou notu vnímá také trenér Leoš Kalvoda. „Čeká nás nesnadný zápas, ve kterém uspějeme, jen když se vyvarujeme individuálních chyb, to znamená s přístupem v maximálním soustředění bez špetky podcenění," zmínil mladoboleslavský stratég.

Pohled na zcela rozdílné postavení obou soupeřů v tabulce opravdu může svádět k myšlenkám, že půjde o jasnou záležitost. Vždyť Boleslav se jako jeden ze dvou týmů ještě v novém ročníku ani jednou nevracela ze hřiště soupeřů s prázdnou, a to už hrála i na Spartě.

„Je to paradox a škoda," komentoval Tomáš Přikryl fakt, že Bolka vytěžila v sedmi domácích zápasech stejně bodů (13) jako v pěti venkovních. „Měli bychom využít silného domácího prostředí, což se teď zatím nedaří. Nezbývá tak nic jiného než získávat body venku," dodal a očekává, že se soupeř bude chtít na tým z popředí vytáhnout.

Bílek varuje před Matějovským

Tím spíš, že si Vysočina v minulém kole v Brně sáhla na šestý bod v sezoně, kterým srovnala bilanci porážek a remíz. A na třináctý pokus už by ráda konečně i výhru.

„Když navážeme na výkon proti Brnu, tak můžeme i proti takto silnému soupeři uspět," věří trenér Michal Bílek, že jeho mužstvo má na to, aby druhý tým tabulky zaskočilo. „Náš výkon se musí opřít o velké odhodlání a bojovnost, jak tomu bylo na Zbrojovce. Zde se výkon týmu blížil našim představám. Bohužel, udělali jsme jednu chybu, kterou soupeř potrestal," uvedl bývalý reprezentační kouč.

Dobrou zprávou pro Boleslavské, horší pro soupeře, je zdravotní stav Marka Matějovského, jehož zranění, kvůli kterému opustil po hodině hry ještě za příznivého stavu utkání se Zlínem, se neukázalo jako vážnější a zkušený záložník nefiguruje mezi absentéry.

„Hře dokáže dát myšlenku a spoluhráče uvolit do šance," ví trenér Jihlavy o Matějovského přednostech a celkově v ofenzivě vidí největší sílu Boleslavi. „Má hned několik fotbalistů, kteří se dokážou gólově prosadit."

ČTĚTE TAKÉ: Vedoucí Boleslav padla se Zlínem, Lafata sestřelil hattrickem Příbram