V Česku se nejvyšší fotbalové soutěže zastavily na začátku minulého týdnu po pondělní dohrávce 24. ligového kola. LFA nejprve rozhodla o tom, že se následující dvě kola budou hrát bez diváků s maximálním počtem 100 osob na stadionu, vláda však o den později na 30 dní vyhlásila nouzový stav a zakázala jakékoliv sportovní akce nad 30 lidí. Později dokonce omezila volný pohyb lidí.

Po dobu nouzového stavu LFA profesionální soutěže pozastavila a kluby hráčům nařídily individuální trénink v domácím režimu.

"Odložení mistrovství Evropy o rok vítáme, znamená to pro nás větší manévrovací prostor pro dohrání tohoto ročníku. Vnímám to jako silný signál směrem k ligovým soutěžím, aby mohly být dohrány na hřišti, a ne u zeleného stolu," uvedl Svoboda v tiskové zprávě LFA.

"Nicméně ve chvíli, kdy se Česko nachází stále v nouzovém stavu, je hodně předčasné spekulovat o variantách, jak půjde tuto sezonu dokončit. V nejbližších týdnech se jistě hrát nezačne," dodal šéf LFA.

V první lize zbývá odehrát šest kol základní části a následná nadstavba, která bude mít pro většinu týmů pět kol. Tabulku vede obhájce titulu Slavia Praha o osm bodů před druhou Plzní.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník