Ambiciózní tým pod vedením Pavla Hapala hraje opět o Evropskou ligu, ale soupeřem není Crvena Zvezda, nýbrž provinční klub Spartak Subotica, jenž ani nemůže nastoupit na svém stadionu.

I proto Sparta hovoří sebevědomě. „Jestli hráči budou mít zodpovědný a bojovný přístup jako v lize proti Opavě, tak uspějeme,“ vzkazuje Hapal. „Sledovali jsme pondělní zápas Subotice a máme o ní dost informací. Jedeme si pro vítězství,“ neskrývá optimismus.

Radakovič a Plavšič se těší domů

Výprava z Letné pozná stadion v Novém Sadu. Právě tam se uskuteční dnešní utkání 2. předkola Evropské ligy a stojí za pozornost, že ze Subotice tam vyrazí desítky autobusů. Klub zajistí fanouškům dopravu. Zdarma.

2. předkolo Evropské ligyZdroj: DENÍK

Na prestižní souboj se chystá čtveřice sparťanů, kteří pocházejí z této země bývalé Jugoslávie Srdjan Plavšič, Uroš Radakovič, Vukadin Vukadinovič a Mihailo Ristič. Mimořádný náboj bude mít zejména pro prvně dva jmenované hráče.

Ti se totiž v Novém Sadu narodili, navíc Plavšič v dresu Subotice začínal svoji profesionální kariéru. Pro ně jde tedy o opravdový návrat domů.

„Přál jsem si hrát právě proti Subotici. Je příjemné se dostat domů tímto způsobem,“ těší Radakoviče.

Oba soupeři za sebou mají úspěšné úvodní ligové kolo. Sparta porazila Opavu 2:0, Subotica si poradila s Šabacem 1:0. Srbští fotbalisté už navíc absolvovali dva zápasy 1. předkola. Doma se severoirským Colerainem remizovali 1:1, na jeho hřišti pak uspěli 2:0.

Pulkrab je zraněný, zazáří opět Tetteh?

Pod zmiňovaným ligovým vítězstvím Sparty byl podepsán útočník Benjamin Tetteh. Hapal jej přitom poslal na hřiště až po hodině hry a ghanský debutant měl prsty v obou gólech. Je dost pravděpodobné, že se znovu objeví na hřišti. Matěj Pulkrab totiž není zdravotně v pořádku.

„Pro sebevědomí to byl důležitý zápas,“ usmívá se Tetteh. „Cítíme se teď jistější a můžeme z toho těžit i v Srbsku.“

Loňská blamáž se nesmí opakovat. Připomeňme si předsezonní vyjádření šéfa klubu. „Postoupit do skupiny Evropské ligy je jedním z našich hlavních cílů,“ řekl Adam Kotalík.

V případě úspěchu ale na Letné ještě zdaleka není důvod k oslavám. Do vytouženého cíle by sparťanům chybělo zvládnout další dvě předkola. Hned v tom příštím by změřili síly s kodaňským Bröndby.