Trenér reprezentace do 21 let Jakub Dovalil zalepil díry v nominaci po nemocných hráčích. Do kádru pro přípravný zápas v Holandsku, který reprezentace odehraje již tuto středu, povolal Tomáše Mičolu z francouzského Brestu a debutanta v národním dresu Zdeňka Ondráška z Českých Budějovic. Tito dva hráči tak doplní výběr, kterému se ze zdarvotních důvodů omluvili útočníci Tomáš Pekhart s Václavem Kadlecem a záložník Jan Vošahlík.

Právě druhý jmenovaný Ondrášek bude mít možnost ukázat své fotbalové umění v českých barvách vůbec poprvé v kariéře.

„Skutečně to bylo všechno hodně rychlé. Při cestě do Prahy jsem ale měl dost času uvědomit si, čeho jsem už jen touhle nominací dosáhl. Neskutečně si toho vážím a už jen tahle nominace je pro mě obrovský impulz do další mojí fotbalové kariéry,“ neskrýval radost z „povolávacího rozkazu“ Ondrášek na klubových stránkách Českých Budějovic.

Obavy mezi fanoušky byly také okolo zdravotního stavu Honzy Kovaříka, který trávil hodně času s Pekhartem a Vošahlíkem v Jablonci během zimní přípravy. „Já jsem v pohodě a zdravej. Takže normálně jedu,“ vyloučil spekulace o viróze Kovařík.

Na zápas do Holandska tak reprezentace do 21 let odjede s osmnácti hráči, oproti původně plánované devatenáctce borců. Zápas začíná v středu v 18 hodin ve Waalwijku.