Od zvláštního zpravodaje Deníku

Dokázal to v mládežnických reprezentacích, dokazuje to i v seniorském výběru. V deseti utkáních už dal čtyři branky (nejvíce z týmu pro turnaj v Emirátech, pozn. red.), o jednu tak pokulhává za součtem všech tref zbylých spoluhráčů! Ale nyní mu patří i další kuriozita…

Tomáši, víte, že po omluvenkách čtyř hráčů, jste po Davidu Rozehnalovi a Marku Matějovkém třetím nejzkušenějším členem týmu co do počtu startů?

Fakt? To jsem nevěděl, to je dobrý.

A k tomu nejmladší. Trochu paradox, ne?

To teda. Vy si taky všimnete všeho (smích).

Plynou z toho pro vás nějaké speciální povinnosti, které se benjamínkům tradičně přidělují?

Balony ani moc sbírat nemusím, od toho máme kustody, ale v pátek jsem jim pomáhal s bednami. Jinak platí, bez rozdílu věku, sankce třeba pro nejhoršího v bagu. Že bych ale z pozice nejmladšího před každou večeří povstal a popřál dobré chutnání, tomu bych se bránil (smích).

Tyto dva extrémy – věk, a zároveň roli jednoho nejzkušenějšího – připomínám i z toho důvodu, že je tady spousta nováčků, kteří čekají na svoji šanci.

Je to podobné jako v juniorských reprezentacích. Tenhle turnaj je o tom, aby se víc kluků začlenilo do áčka…

On-line z duelu Česka s SAE sledujte v neděli od 16:30 hodin na Deníku.

Kam vy už patříte. Nepřipadáte si jako mazák, s lehkou nad-sázkou samozřejmě?

(smích) Rozhodně ne. Nepřipadám si jako něco víc. Za každé situace chci být platným hráčem pro tým a nic nevypustit, makat naplno.

Možná zvláštní otázka, ale kolik spoluhráčů se podle vás probojuje do užšího kádru?

Ježíši, těžko říct. Tím, že jsou tady, ukazují, že fotbal umí, teď jde jen o to pořád makat, jak v klubu, tak i tady. Je třeba dobře, že se klukům daří v klubech, které jinak kulhají – příklad Martin Fillo ve Stavangeru nebo Bláža v Liberci (Jan Blažek, pozn. red.), tomu to dobře střílí.

Jste tu teprve několik desítek hodin, ale jk působí Emiráty na středoevropana, potažmo legionáře z mrazivé Moskvy?

Je tu tepličko, žúžo. Když to vezmu s Moskvou, ze které jsme přiletěl na sraz, jde o teplotní rozdíl pětatřiceti stupňů. Těšil jsem se sem. Být v teple je příjemné (smích).

V CSKA vás čekají ještě čtyři zápasy, dva v lize, zbylé v Lize mistrů, kam na dovolenou?

Áaaale, nedaleko…

Prosím?

Po sezoně budu mít měsíc volna, dlouho jsem ho neměl, tak jsme si už před měsícem s přítelkyní zamluvili pobyt v Dubaji.

No to je náhoda…

Jojo, už se vědělo, že se sem poletí.

Takže jste i tak trochu na obhlídkách.

Přesně, na kukačku, budu pak dělat průvodce. Máme to na deset dní. Je to fajn vypadnout do tepla. Po turnaji se vrátím do Ruska, snad nezmrznu.

A jakýpak hotel, sedmihvězdičkový a zlatem obložený Burj Al Arab?

Kdepak, to ne, ale jméno neprozradím (smích)…