Účastníci Ligy mistrů si zatím musí počkat a někteří (jako nyní Pražané) budou muset zkousnout nepřesná rozhodnutí. Minimálně tuto sezonu.

„Jeden pomezní sám popravil Slavii. To byly tak jasné věci, že se zdály jako záměrná chyba, která měla pomoci Kyjevu. Snad z toho vzejde dobrá věc, že se video začne více řešit i pro Ligu mistrů. Věřím, že to je otázka jednoho roku,“ prohlásil pro Deník bývalý útočník Petr Švancara.

Na přetřes přišlo jeho využití už ve vyřazovací fázi loňského ročníku. Mnozí fanoušci ještě jistě pamatují penaltu Realu Madrid proti Juventusu a zuřící legendu Gianluigiho Buffona. A to nebyl zdaleka jediný kiks.

Jaroslav Tvrdík
Slavia poškodila český fotbal, vzkazují zástupci FAČR

„Video by takovým zápasům prospělo, přestože si všichni pamatujeme víkendové utkání naší ligy a ofsajd Plzně, který ani s videem rozhodčí neviděli, i když byl jasný,“ dodal.

Na druhé straně se toho však zatím příliš neděje. Jistě, mistrovství světa bylo kompletně pokryté, ale co dál? Dá se čekat využití videa i v nejbližších kvalifikacích nebo právě v Lize mistrů?

Čtyři momenty, které rozčílily slávistyZdroj: DENÍK

Nikoli. „Šampionát se konal v jedné zemi, ale v Lize mistrů jsou zastoupené státy, kde s videem nemají zkušenosti, proto je složité ho zavádět i tam,“ prohlásil bývalý kontroverzní sudí a jejich nynější šéf Pierluigi Collina.

Jisté je, že minimálně současný ročník nejprestižnější klubové soutěže bude o video ochuzen. Optimistické prognózy hovoří o příští sezoně.

Zápas mezi Slavií Praha a Dynamem Kyjev skončil pro slávisty prohrou.
Fotbalová poprava v Kyjevě. Slavia se do Ligy mistrů nepodívá, prohrála 0:2

„Všude se točí tolik peněz na přestupech, a tak by nemělo být finančně náročné využít video i v předkolech Ligy mistrů. Mělo by se stát nedílnou součástí fotbalu,“ řekl Švancara.

Na pomoc rozhodčího od obrazovky tedy zatím musíme počkat.

Co myslíte, kdy přijde?