Trenér Opavy Josef Mazura před utkáním sliboval, že jeho tým bude hrát útočně, a to se také stalo. Ve 3. minutě si Halaška pohrál s obráncem, odcentroval a Knapp zpoza šestnáctky pálil jen těsně vedle Ticháčkovy branky. Západočeská odpověď přišla vzápětí. Rychlík Petržela se dostal před Květoně a míč lízal břevno.

Nadále se bylo na co dívat. Partyšovu ránu krotil Ticháček a plzeňský gólman byl v hlavní roli i o minutu později, když skluzem zachraňoval před dotírajícím Klesnilem. Ve 13. minutě již opavský stadion explodoval. Klesnil dostal balon do běhu, před šestnáctkou zasekl, našel Knappa a jeho výstavní dělovka skončila v síti.

Zaskočená Viktoria se chvíli ze šoku vzpamatovávala. V 19. minutě opavská defenziva zaspala, Jiráček posunul míč na Bakoše a slovenský fotbalista střelou do prázdné branky vyrovnal. Skóre se znovu mohlo měnit za další čtyři minuty. Žmolík našel ve vápně Halašku, který ale trefil protihráče a následně gólmana Ticháčka.

Hodně zajímavou půlhodinu zakončil střelou těsně vedle branky Ďuriš.

Ve 35. minutě zahrával z pravé strany trestný kop Partyš, přesně našel Žmolíka, ten dělovkou ze dvou metrů trefil břevno. Následovala hlavička Klesnila, kterou golman vytáhl nad břevno. Neuběhly ani dvě minuty, Bystroň se v šestnáctce opřel o Klesnila a kopala se penalta. Knapp s přehledem 2:1.

Hned po rozehrávce se k hlavičce dostal Klesnil, Ticháček s obtížemi vytáhl míč na roh. Parádní podívaná pokračovala. Na druhé straně vyrážel trestný kop Horvátha Květon. Poslední slovo v prvním dějství měl Rada, jehož střele chyběly centimetry. Této střele ale předcházela pohledná individuální akce Petržely.

Na začátku druhého poločasu byla opavská křídla přistřihnuta. Z přísné penalty srovnával Rezek. V 57. minutě došlo v šestnáctce Opavy ke kontaktu mezi Petrželou a Knappem a na světě byla druhá penalta, tu s přehledem proměnil Horváth – 2:3. Ještě před tím na druhé straně pálil nebezpečně Knapp.

S přibývajícími minutami začala mít Plzeň navrch. Gól měl na kopačce Bakoš, dostal se lehce přes Cigánka, Květon ho naštěstí vychytal. Opava poté sbírala síly na poslední úder zápasu. Pohledná akce začala u Žmolíka, ten posunul míč na Halašku, který našel zcela volného Neuberta – 3:3.

Střelec třetí branky mohl být za hrdinu večera. O dvě minuty později z dobré pozice přestřelil branku. Slezský nakonec uhrál parádní remízu 3:3.

Slezský FC Opava – Viktoria Plzeň 3:3 (2:1)
Branky: 13. Knapp, 39. Knapp (penalta), 78. Neubert – 19. Bakoš, 46. Rezek (penalta), 57. Horváth (penalta). Rozhodčí: Bíma – Tacina, Szarowski. Žluté karty: Kolínek, Hadaščok – Bystroň. Diváci: 2032

Opava: Květon – Kolínek, Cigánek, Formánek, Švrček (66. Kiša) – Partyš, Wirth, Knapp, Žmolík – Klesnil (64. Neubert), Halaška (79. Hadaščok). Trenér: Josef Mazura
Plzeň: Ticháček – Rajtoral, Navrátil, Bystroň (87. Brezinský), Jiráček – Rada, Horváth, Petržela, Bakoš (79. Střihavka), Rezek – Ďuriš (75. Mandula). Trenér: Pavel Vrba