Ondrášovka Cup: Slovácko je ze hry venku

Třebíč - Třebíčští fotbalisté vyřadili loňského finalistu poháru v penaltovém rozstřelu.

8.9.2009

Divizní tým v souboji s loňským finalistou neudržel dvoubrankový náskok, ale zvládl penalty. Třebíč hraje v modrých dresech.Foto: DENÍK/Michaela Hasíková

Neměli co ztratit, a podle toho taky tak do utkání vstoupili. Ve 2. kole Ondrášovka Cupu divizní třebíčští fotbalisté zaskočili skvělým nástupem prvoligový klub 1. FC Slovácko. Ani dvoubrankový náskok

V první šanci se ocitl už v 5. minutě vytáhlý Smetana, které vysunul do brejku Valenta, ale svůj únik zakončil střelou vysoko nad Beerovu svatyni. Domácí však s přehnaným respektem rozhodně nezačali a o pět minut později vystrašil Kubáska po standardce Pacholíka pohotovou střelou do boční sítě stoper Kopeček.

Slovácko varování nevzalo vážně a ve 14. minutě prohrávalo. Baláž sice z trestného kopu trefil jen zeď, ale Flekal vrátil hlavou míč za obranu a štírek Pospíchal prostřelil Kubáska. A pro opařené hosty bylo ještě hůř. Za další dvě minuty totiž na 2:0 zvýšil znovu Pospíchal.

Třebíčský rychlík dělal prvoligistům problémy, po tvrdém faulu se v 18. minutě před očima zažlutilo neohrabanému Struhařovi.

Až potom se favorit probral a hned první velkou šanci využil. Ve 23. minutě poslal z pravé strany prudký centr Racko a důrazný bijec Smetana snížil – 2:1. Více však domácí obrana v první půli soupeři nedovolila, a tak diváci vyprovodili svůj tým do kabin potleskem.

I do druhé půle vstoupili domácí dobře, ale tři nadějné akce nedokázali dotáhnout do konce. K zemi je potom srazila 55. minuta, kdy chyboval Beer a se štěstím vyrovnal střídající Gonda. Po hodině potom těsně vedle pálil Ondřejka. Levou Beerovu tyčku těsně minula i střela Brazilce Clebera.

V závěru se na hřiště dostal i odchovanec třebíčského fotbalu Tomáš Abrahám a dvě minuty před koncem se blýskl střelou těsně vedle. V předposlední minutě ještě Dvořák tvrdou ránou protáhl Kubáska, ale potom už přišly na řadu penalty, které zvládli lépe Třebíčští.

„Dnešní zápas jsme si chtěli hlavně užít, protože jsme neměli co ztratit. Pro nás bude důležité hlavně sobotní utkání. Hráči si však zaslouží absolutorium,“ uvedl k zápasu třebíčský kouč Libor Zelníček.

„Je to ostuda,“ mávl jen rukou asistent Slovácka Jan Palinek.

HFK Třebíč - 1. FC Slovácko 2:2 (2:1), penalty 4:1

Góly: 14. a 16. Pospíchal – 23. Smetana, 55. Gonda. Penalty proměnili: Pospíchal, Komínek, Smažil, Kopeček – Němčický. Neproměnili: Cleber, Gonda. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Marek, ŽK: Baláž, Havránek – Struhár.
Třebíč: Beer – Komínek, Havránek, Kopeček, Flekal – Baláž (71. Svoboda), Dvořák, Pacholík (46. Vejmelka), Smažil – Durda (46. Řezáč), Pospíchal.
Slovácko: Kubásek – Randa, Struhár, Němčický, Urbánek – Racko (46. Gonda), Kordula, Valenta (85. Abrahám), Cleber – Smetana (68. Kerbr), Ondřejka.

Autor: Jan Mikeš