Konec! Fanoušci tleskají, prezident Klaus na tribuně vstává. Utkání končí zaslouženou remízou.

90. Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90. Rakušané tlačí, fanoušci vyrovnáním ožili. Do brejku se však ženou Češi, neúnavný Baroš se snaží sám prorazit, ale v tlačenici před brankou si míč ukopl.

78. Střídající mladíček Harnik se lehce vyhnul Zápotočnému a tvrdou ranou levačkou trefil horní růžek Čechovy branky. Rakousko-Česko 1:1.

71. Snaživý Baroš pálí z dálky v pádu těsně vedle. Rakušané střídají: Leitgeba mění Harnik, semifinalista MS do 20 let.

57. Češi opět střídají. Hřiště opouští Polák a nahrazuje ho Matějovský.

56. Hra ve druhém poločase postrádá přesnost. Ani jeden z týmů se nedostal do vážnější akce.

46. Byl zahájen druhý poločas zápasu. Český kouč Brückner o přestávce vystřídal tři hráče - Kollera nahradil nováček Fenin, Kulič vystřídal Jarolíma a Sivok nahradil ve stoperské dvojici Kováče.

------------------------------------------------------------------------------------------------

45. Hlavní rozhodčí Gonzales právě ukončil první poločas přípravného utkání Rakousko - ČR. Hosté vedou brankou Kollera ze 32. minuty.

44. Zápas na zrekonstruovaném stadionu Ernesta Happela sleduje 24 500 diváků. Většina domácích. Z Čech dorazilo do hlediště odhadem kolem 500 fanoušků.

41. Češi opět střídají. Ze hřiště ochází Grygera. Na post levého obránce se zapojuje Zápotočný.

39. Závar před Čechovou brankou končí razantním odkopem. Před ním měli šance oba útočníci Kuljič i Mörz.

32. GÓL! Baroš patičkou narazil Jarolímovi, ten ještě na malém vápně přihrál lépe postavenému Kollerovi a ten s přehledem uklidil do dolního koutu branky. Rakousko - ČR 0:1.

31. Domácí v další gólové šanci. Kuljič po centru z pravé strany hlavičkuje z malého vápna. Čech vytahuje jeden ze svých excelentních zákroků a levou rukou vytahuje míč nad břevno.

26. Domácí zahrozili. Záložník Leitgeb vyvezl míč až z vlastní poloviny a vystřelil z dvaceti metrů. S jeho tvrdou střelou si však Čech lehce poradil.

16. Česko střídá. Ze hřiště odkulhal zraněný Piták a na pravé straně zálohy ho nahradil Jarolím.

13. Gólová šance domácích! Centr z pravé strany přiletěl přesně mezi české stopery, kde nabíhal Mörz. Před gólmanem Čechem si však nechal utéct míč na dlouhou nohu a z malého vápna českou branku vysoko přestřelil.

07. Krásný načechraný centr Ujfalušiho končí na hlavě Baroše. Ten z malého vápna trefuje břevno rakouské branky.

04. Po přihrávce Jarolíma pálí z jedenácti metrů Baroš. Jeho pokus pravou nohou však domácí gólman Manninger bravurně zneškodnil. Z následujícího rohu čeští fotbalisté branku neohrozili.

00. Začala první minuta přípravného utkání Rakousko - Česká republika. Domácí hrají v červenobílé kombinaci zprava do leva. Čeští fotbalisté nastupují v bílé kombinace dresů. S kapitánskou páskou v českém celku se poprvé představuje Petr Čech. Zápasu budou přihlížet prezidenti obou zemí. Václav Klaus, zdá se, je před začátkem utkání v dobré náladě.

PŘED ZÁPASEM:

20:00 - Jako první vyšli z kabin čeští fotbalisté, aby se rozcvičili před zápasem. Čech opět nastoupí v přilbě, chránící loni poraněnou lebku. Češi budou celí v bílém, Rakušané mají červená trika, bílé trenky a červené stulpny. Z reproduktorů na stadionu právě zpívá Edwyn Collins, po něm rakouské šlágry…

19:40 - Vítejte ve vlahém letním podvečeru, za střechu vídeňského stadionu Ernsta Happela v Prátru zapadá oranžové slunce. Na hrací ploše právě dohrála dechovka a do téměř 50 000vého hlediště se scházejí diváci k prologu reprezentačního podzimu. Očekává se návštěva okolo 20 000 lidí, již včera se prodalo 16 000 lístků v předprodeji.

Rakušané, se Švýcary spolupořadatelé Eura 2008, otvírají sérii dalších přípravných zápasů, neboť nemusejí do kvalifikace. Pro Čechy je to generálka na pětizápasové finále kvalifikační skupiny D.

Český kouč Karel Brückner překvapil zařazením „Rakušana“ Karla Pitáka do základní sestavy namísto Plašila. Domácí nastoupí v očekávaném rozestavení na hrotu s kanonýrem bosenského původu Kuljićem.

Hodnocení

Čech 2 – Bezchybný kapitán přidal jeden zákrok navíc, který dělá z opor mimořádné gólmany. Na brance nenese vinu, ale nulu neudržel.
Ujfaluši 3 – Do hry se mnoho aktivně nezapojoval, byl rád, že i za cenu faulů „udýchal“ časté rakouské nájezdy.
Kováč 3 – Odmlátil vzadu, co měl. S ničím se nemazal, víc nepředvedl. Defenzíva však nebyla příliš pevná.
Sivok 3 – V rozháranější druhé půli vytvořil sběrný štít, který chránil Čecha.
Rozehnal 2 – Vedl obranu a patřil k lepším. V první půli chybovali s Kováčem, čehož soupeř nevyužil.
Grygera 4 – Jeho levá strana hořela. Standfest si po ní jezdil bez brzd jak po horské dráze vedle na lunaparku. Střídání bylo po půlroční pauze vysvobozením.
Zápotočný 4 – Zalepil díru po Grygerovi, ale šel přes něho vyrovnávací gól, takže: mínus.
Galásek 3 – Nebyl moc vidět, nesvítil, ale snažil se dodávat zadním řadám klid a řád.
Plašil 3 – Naskočil za zraněného Pitáka, odvedl svůj standard. Snažil se, ale s malým efektem.
Jarolím 2 – Byť nezářil, snažil se tvořit hru, běhal. Přihrával na gól Kollerovi.
Kulič 3 – Zaskočil na pravé záloze, to není jeho post. Nalítal se většinou marně.
Polák 4 – Málo se nabízel, nepřesně přihrával. Při přesunech z jedné strany zálohy na druhou se úplně ztrácel.
Matějovský 3 – Obtížně hledal svoji pozici v soukolí poskládané sestavy před Galáskem. Pokoušel se o konstrukci ofenzívy.
Baroš 2 – Chuť do hry z něj jen stříkala. Zazdil dvě šance, hlavně hlavička do břevna měla být gólová. Podílel se na Kollerově brance. Po přestávce víc sóloval s menším úspěchem. Ale bojoval a rval se.
Koller 2 – 49. gól v národním týmu. Jenda ze Smetanovy Lhoty je neochvějným majákem jistoty.
Fenin 3 – Pár náznaků, že se nebojí. Dobře že naskočil do hry.