Jak už možná víte: Bony střídal, odehrál pár minut a skóroval. Zaznamenal teprve druhý gól v dresu "Citizens". Favorit vyhrál 4:2 a zřejmě udrží druhé místo před Arsenalem. Tým ze Swansea naopak přišel o naději na start v Evropské lize.

Přesto se někdejší sparťanský kanonýr dočkal ve Walesu potlesku: fanoušci Swansea nezapomněli na jeho služby.

"Je to šílené: vrátit se a přitom nevkročit do šatny domácího týmu. I hřiště znám opravdu dobře, připadám si tu jako u sebe na zahrádce," prohlásil 26letý forvard. "Jenže takový už je fotbal a musím si na to zvyknout," poznamenal Bony.

Zřejmě přemýšlel, co by dělal, kdyby dal gól. A když ho vážně dal, odmítl jej bouřlivě slavit. Naopak, všem dal na vědomí, že si svého bývalého působiště váží.

"Lidé mě tady měli rádi a já měl rád je. Chci, aby to tak zůstalo," vysvětlil.

Bony už ve Spartě ukazoval, že mu nechybí píle a inteligence. Teď to potvrdil. Fanouškům z Manchesteru (těm, co fandí City) však chybí jeho góly. Rozjede se?

Poněkolikáté upozornil na to, že v zimě nebyl ideální čas na stěhování.

Miliardový přestup k "šejkům" se urodil v době, kdy jej s Pobřežím slonoviny čekal Africký pohár národů. Nakonec v Rovníkové Guineji získal titul, jenže do Anglie se vrátil unavený a rozhozený. Když k tomu přidáte konkurenci v podobě Edina Džeka a Sergia Agüera, nemohl čekat kouč Manuel Pellegrini žádné zázraky.

"Zbývá nám jeden zápas. Přeju si, abychom vyhráli a já se prosadil," řekl.

A potom už bude léto. Bony rozhodně nepojede na měsíc k moři. "Nejdůležitější je, abych se dobře připravil na další sezonu," konstatoval odhodlaně útočník, který se ve Swansea mohl chlubit moc pěknou statistiku: co dva zápasy, to gól.