Nová dvojice trenérů Karel Krejčí, Pavel Horváth v pondělí poprvé řídila trénink plzeňské Viktorie.

Mohli by se dobře doplňovat: Krejčí mluví pomalu a pečlivě formuluje myšlenky, Horváth je od přírody šprýmař, jenž umí udělat zážitek i z banální jízdy výtahem.

Probudí společně zatím spící mistry? Není to pro ně jediná výzva: poslední trenér, jenž z Plzně odešel dobrovolně, byl polobůh Vrba. Jeho dva následníci Dušan Uhrin ml. a Miroslav Koubek už takové štětí neměli.

„O tom nepřemýšlím. Dostal jsem nabídku od pana Šádka (generálního manažera klubu) a neváhal jsem. Beru to jako výzvu i jako ocenění své dosavadní práce," sdělil nový trenér Viktorie.

„Pro mě je Plzeň srdeční záležitostí. Ve Viktorii jsem prožil nádherné období své kariéry. S klubem mě pojí vzpomínky trenérské i hráčské, navíc v Plzni jsem se oženil a narodil se mi tu syn," prohlásil Krejčí.

První cíl? Udržet Plzeň v Evropě

Ligu za Plzeň hrál někdejší stoper či defenzivní záložník téměř devět let, sedm roků tu poté působil jako trenér. V závěru sezony 2007/08 si Krejčí ve Viktorii vyzkoušel dokonce pozici hlavního kouče, teď se ve stejné roli vrací.

Cíl je jasný, dostat šampiony do patřičné herní pohody, vrátit jim údernost a hlavně hned na úvod udržet Viktorii na evropské pohárové scéně. „Nebude to jednoduché, ale věřím, že už mám věk a zkušenosti, abych se s tím popral," sdělil Krejčí.

„Znám prostředí a skoro celý tým, což je moje výhoda. Nevýhodou je to, že nás tlačí čas. Za pár dnů se hraje první zápas play-off Evropské ligy a já se ještě o víkendu víc zajímal o Kazachstán a Lotyšsko. Teď budu muset rychle přepnout na Vojvodinu," prohlásil Krejčí s tím, že soupeř má svou kvalitu. „V lize třikrát za sebou vyhráli, předtím vyřadili v poháru Sampdorii Janov, takže se musíme pořádně připravit," zdůraznil kouč.

Horváth s hráči problém nemá

V jeho úsilí mu bude jako asistent pomáhat Pavel Horváth. „Můj návrat do Viktorie přišel rychleji, než jsem čekal. Budu se snažit zapadnout do týmu tak, abych udělal co největší kus práce," měl jasno ještě nedávno plzeňský kapitán.

„Bude to určitě něco jiného, než jsem až dosud poznal. Já ale nemám problém se s hráči bavit o čemkoliv a snad ani oni nebudou mít problém se mnou," nechal se slyšet. „Čeká nás hodně práce, ale v dnešní době dokážeme o soupeři sehnat rychle dostatek informací. Z těch vyjdeme," podotkl Pavel Horváth.