Dosavadní jednička útoku v národním týmu po přesunu do Německa laborovala se zraněním a do hry se dostala až během posledního víkendu, kdy vstoupil Schick do duelu proti Leverkusenu jako střídající hráč. „Už na minulém srazu měl problémy s kotníkem. V Lipsku se ho rozhodli doléčit, dotrénovat, a pro nás je ideál-ní, že ještě stihl nastoupit,“ prohlásil asistent trenéra české reprezentace Jiří Chytrý.

Tomáš Kalas v zápase kvalifikace ME v Anglii
Jak na Anglii? Nebát se útočit a eliminovat gólovou mašinu

Schick si tak připsal premiérové soutěžní minuty na klubové scéně v letošním ročníku. V úvody sezony se ještě v dresu AS Řím na trávník nedostal a poté léčil již zmiňované zranění. Potěšený z jeho nominace do národního týmu tak byl i trenér Lipska Julian Nagelsmann. „Pro jeho sebevědomí je dobré, když se dostane do hry a absolvuje zápasy,“ zmínil.

Zajímavá alternativa

V případě nouze se však kromě ligového střelce Michaela Krmenčíka hlásí o slovo třicetiletý reprezentační nováček. Zdeněk Ondrášek v posledních týdnech chytl formu v zámoří.

Za Dallas si od půlky srpna připsal v sedmi zápasech stejný počet gólů. „Zdeňka jsme sledovali ještě ve Wisle Krakow. V Americe mu trochu trvala adaptace, ale nyní podává stabilní výkony, střílí branky. Díky němu můžeme být nebezpečnější a efektivnější v útočné fázi,“ pochvaloval si jeho formu Chytrý.

Robert Tydlačka
Fotbalista okusil drsný svět v Anglii. Dostal přezdívku Czech Rob

Pro klání s Anglií tak může být zajímavou alternativou na hrot. „Na to, jak je fyzicky zdatný a typologicky hodně silový, je zároveň nadprůměrně pohyblivý, rychlostně dobře vybavený. A navíc je teď efektivní, takže je to zajímavá kombinace,“ uzavřel asistent.

Statistiky útočníků v letošní sezoně

Patrik Schick (23 let, Lipsko)
- 1 odehraný zápas
- 27 minut
- 0 vstřelených branek

Michael Krmenčík (26 let, Plzeň)
- 16 odehraných zápasů
- 1236 minut
- 7 vstřelených branek

Zdeněk Ondrášek (30 let, Dallas)
- 17 odehraných zápasů*
- 746 minut
- 7 vstřelených branek

* sezona v americké MLS začala v březnu