Kvůli otřesu mozku totiž musel už v první půli střídat a později připustil, že si většinu finále nevybavuje.

Třiadvacetiletý Kramer se mohl stát nečekaným hrdinou Německa, když na poslední chvíli musel v základní sestavě nahradit Samiho Khediru, který se zranil při rozcvičce. Defenzivní záložník Mönchengladbachu však vydržel na hřišti jen půl hodiny.

Po bodyčeku od protihráče Ezequiela Garaye přímo do hlavy byl natolik otřesen, že nemohl pokračovat. Dokonce si prý většinu finále ani nepamatuje v důsledku otřesu mozku.

"Moc si toho nevybavuju, ale to vůbec nevadí. Hlavně, že si budu pamatovat oslavy vítězství," řekl Kramer novinářům. "Hlavně bych chtěl popřát babičce k dnešním narozeninám," dodal.

Na turnaji byl Kramer druhým hráčem, který utrpěl otřes mozku.

V utkání s Anglií se podobně zranil uruguayský reprezentant Álvaro Pereira, který tehdy odmítl střídat a pokračoval ve hře, čímž podle lékařů ohrozil svůj život. Také Kramer se pokusil vrátit do hry, ale po několika minutách pochopil, že to dále nepůjde a nechal se vystřídat.

Místo něj přišel na hřiště André Schürrle, který nakonec připravil rozhodující gól pro dalšího střídajícího hráče Maria Götzeho.

"Je to nejlepší den mého života. Musím brečet, protože o tomhle jsem vždycky snil. Pořád nemohu uvěřit tomu, že je to pravda," prohlásil záložník Chelsea Schürrle. "Už se těším na oslavy s fanoušky v Berlíně," dodal.