Vytíženost švédského obránce v pražské Slavii nebyla ideální, což chtěl sám hráč řešit odchodem už v zimním přestupovém období. Byť měl údajně dvě nabídky, nevyšlo to.

„Slavia cítila, že chci odejít. A já jsem chtěl. Musel jsem se pak kousnout a zabojovat o své místo v základní sestavě. Pár zápasů jsem hrál, ale málo. Nakonec to bylo jednoduché rozhodnutí. Opravdu jsem chtěl odejít,“ přiznal Ousou pro Göteborgs-Posten, že zmenšující se minutáž v červeno-bílých barvách jej vedla k úmyslu změnit prostředí.

Derby Sparta - Slavia bylo přímou bitvou o první místo tabulky.
Smolař Ousou. Spoluhráči se ho zastali, fanoušci Sparty se královsky baví

„V minulé sezoně jsme s klubem měli dialog, který nebyl nejlepší,“ připustil třiadvacetiletý fotbalista s tím, že nejlepším řešením bylo odejít. „Teď to bylo na hostování, ale uvidíme, co bude dál,“ nechtěl předjímat.

Neúspěšná premiéřa v Häckenu

Ousou stihl v probíhajícím ročníku nastoupit za Slavii jen do ligového utkání v Mladé Boleslavi a představil se i v odvetě třetího předkola Evropské ligy proti Dněpropetrovsku. Skupinovou fázi už ale zahájil v dresu Häckenu, když nechyběl v sestavě v neúspěšném zápase v Leverkusenu.