Vyprodaná Letná sledovala úžasné fotbalové představení. Skóre ve 26. minutě otevřel dalekonosnou střelou k tyči Chovanec, těsně před poločasem srovnával Santillana. Podruhé se Pražané dostali domácí do vedení v 51. minutě, kdy se prosadil Procházka. I v tomto případě se Real dočkal rychlého vyrovnání, tentokrát po gólu Juanita. Rozhodující gól padl v 77. minutě, kdy se trefil Griga a na jeho úder už favorizovaní hosté odpovědět nedokázali.

Zdroj: Youtube

„Byl to pro mě největší zápas ve Spartě, co se týče mojí hráčské kariéry,“ vzpomíná Vítězslav Lavička, který rozjížděl akci při Grigově vítězném gólu.

„Veliký zápas, vzpomínky přetrávají dodnes. Trenér nás připravoval na to, že nás čeká hvězdný soupeř, ale my si říkali, proč bychom ho nemohli porazit. Bojovali jsme jeden za druhého a dávali pěkné branky,“ pokračuje Lavička.

Karel Poborský doma na jihu Čech
Hvězdy v prachu: Poborský, Matějovský i Panenka v netradiční zpovědi Deníku

„Člověk to docenil až v pozdějším věku. Měli jsme úžasnou motivaci a byli stoprocentně přesvědčeni, že to zvládneme,“ dodává Jozef Chovanec.

Zdroj: Youtube

Tento zápas patřil k nejvýše hodnoceným v šest let staré anketě Sparty, kdy fanoušci hlasovali o Zápasu století. Tím se nakonec stala výhra 1:0 nad Barcelonou z nultého ročníku Ligy mistrů v roce 1992.