„O užívání si obdivu to není. My starší už máme něco za sebou a víme, že jednou jste nahoře, jednou dole. Je potřeba jakékoliv emoce zvládat a pořád myslet na to, že jsme mužstvo, které jedině poctivou hrou a týmovostí dosáhlo současných výsledků," upozornil.

„Vždy je dobře, když má mužstvo body a hraje slušný fotbal, na který se lidé chodí dívat. Prožíváme nyní tuto situaci, musíme si toho vážit a pracovat, abychom vydrželi stejně v dlouhém časovém úseku," dodává zlísnký lodivod.

Motivovaný a nepříjemný nováček

Udělat další krůček mají ševci příležitost dnes. Od 16.30 nastoupí proti Hradci Králové v Mladé Boleslavi, kde mají Votroci dočasný domov. Jsou si vědomi toho, že je čeká úplně jiný zápas než v Plzni nebo se Spartou. Budou se muset popasovat s motivovaným nováčkem, který bude chtít skolit lídra, a také s úplně jiným herním stylem, než byli doposud zvyklí.

Psali jsme: Zlínský Matejov: Každý bude chtít dokázat, že nepatříme na čelo

„Hráči to viděli při čtvrtečním rozboru, jak odolné mužstvo je čeká a jaký fotbal Hradec ukázal v Brně. Brno si s ním prakticky nevědělo rady, Hradec měl daleko více nebezpečných situací. Jeho způsob hry je obrovsky nepříjemný. Hráči pracují, okamžitě napadají soupeře po ztrátě míče a působí týmovým dojmem," přiblížil Páník.

Hradec se Zlínu dost podobá

Nepřipomíná vám to něco? Ano, to znáte v podání Zlína. „Hradec má prvky, kterými se řídíme i my. Takže je to podobné mužstvo. Také si nemůže vybírat velké fotbalisty v Česku, tudíž pracuje s tím, co si vychová nebo co je na trhu volné. Musí vsadit na odolnost a tvrdost," potvrdil 59letý trenér.

Východočeši v úvodních sedmi kolech nasbírali pěkných deset bodů a jsou pátí. Nejlepším střelcem je se třemi brankami pětadvacetiletý útočník Jan Pázler. Fotbalisté Fastavu tabulku vedou se ziskem sedmnácti bodů. Kanonýry jsou forvard Dame Diop a stoper Jakub Jugas rovněž se třemi góly.

Také čtěte: Na silná slova je brzy. Setrvá Zlín ve špičce? Předpoklady má

ZAJÍMAVOSTI:- soupeři se naposledy v první lize utkali v březnu 2003 (1:1)
- tři z posledních čtyř vzájemných ligových zápasů skončily remízou 1:1
- Hradec neporazil Zlín v lize čtyřikrát za sebou (naposledy 
v dubnu 1995 výsledkem 2:0)
- Zlín v lize osm kol za sebou neprohrál (5 výher, 3 remízy)
- Hradec prohrál jediný z posledních 4 ligových zápasů
- Zlín má s 15 vstřelenými góly nejlepší ofenzivu ligy
- Zlín má s pěti inkasovanými brankami nejlepší defenzivu společně s Mladou Boleslaví, Spartou a Brnem
. Tomáš Hájek a David Štípek (oba Zlín) mají zkušenosti 
z angažmá v Hradci Králové