Napsal to německý magazín RevierSport. Pražský klub informaci popřel a tvrdí, že s ním o Latkovi nikdo nejednal.

"Žádný kontakt mezi Slavií a Bochumí neproběhl. Neleží nám na stole žádná nabídka ani žádost, žádné jednání neproběhlo. Ani Martin nás o ničem takovém neinformoval," řekla dnes ČTK tisková mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

Podle německého magazínu ale mezi Latkou a vedením Slavie existuje dohoda, že klub nebude stoperovi bránit v odchodu, pokud dostane nějakou nabídku. "Prezident českého klubu si zjevně nemůže vzpomenout na ústní příslib, že Latku předčasně uvolní," napsal RevierSport.

Vedení Bochumi je prý připravené počkat do konce roku, kdy sedmadvacetiletému stoperovi vyprší ve Slavii smlouva. "Pokud teď nedojde k dohodě, tak ho přivedeme v prosinci," poznamenal k tomu sportovní šéf Bochumi Jens Todt.

Bochum skončila v uplynulém ročníku druhé ligy na 11. místě a před novou sezonou se snaží posílit hlavně defenzivu. RevierSport už před časem napsal, že jméno českobudějovického odchovance, který má za sebou angažmá v Panionisu Atény a v anglickém Birminghamu, stojí na seznamu vyhlédnutých letních posil do obrany hodně vysoko. Zástupci Bochumi ho podle magazínu dokonce přijeli několikrát sledovat do České republiky.