Národní dres obléká už od roku 2002! „Už je to nějaký pátek,“ culí se řízná obránkyně, která na hřišti nemá s nikým slitování, přitom její sparťanské spoluhráčky tvrdí, že je klaunem kabiny.

Podle rodačky z Chomutova je posun ženského fotbalu u nás evidentní. „Ženský fotbal celkově jde dopředu. I u nás se to vyvíjí. Teď už máme podmínky pro to, abychom se konečně někam posunuly a něčeho dosáhly,“ uvědomuje si. „Snem nás všech je konečně se dostat na závěrečný turnaj, ať je to Euro nebo mistrovství světa. To se nám ještě nikdy nepovedlo.“

Zvlášť pro Bertholdovou by to byla třešnička na dortu. Seniorské reprezentaci odvádí služby neuvěřitelných patnáct let, ale na šampionát se nikdy nepodívala. „Několikrát to bylo hodně blízko. Byly jsme už i v baráži, přes kterou jsme bohužel nepřešly. Už je nejvyšší čas,“ ví bojovnice, která je hrdá na to, že může tak dlouho reprezentovat. „Když něco děláte, tak sníte o tom, že se dostanete na nejvyšší úroveň. Reprezentace je úplně nejvíc, takže jsem si splnila sen. Je to hrdost reprezentovat svou zem, jen by to chtělo reprezentovat někde výš a dostat se na závěrečný turnaj,“ přeje si jednou zažít postup.

Povést by se to mohlo s přispěním trenéra Karla Rady, kterého hráčky respektují. „Je to pro nás nová výzva. Všechno funguje a dává to smysl,“ přikyvuje Bertholdová. „Je to bývalý reprezentant, sám něco zažil. Víme, že něco dokázal a chce nám to předat.“

Bertholdová s fotbalem začínala v severočeském klubu FK Jirkov Kyjice. Od roku 2004 jí v žilách koluje sparťanská krev. V dresu klubu z Letné okusila i slavnou Ligu mistrů. „Ve Spartě jsem spokojená. Byla šance dostat se do zahraničí, ale nakonec jsem se rozhodla zůstat na Spartě a tam už to určitě dohraju,“ uzavírá s úsměvem.