Patrik Schick sice začal po zranění v únoru a březnu nastupovat, ale v poslední době Leverkusenu opět chybí a vedení bundesligového klubu mu dalo volno. „Už na nominační tiskové konferenci jsme avizovali, že tato varianta může nastat. Proto jsme taky nominovali pětadvacet hráčů, což je o dva víc než obvykle. V posledních dnech jsme byli ve spojení jak s Patrikem a jeho manažerem, tak se zástupci Leverkusenu. Patrikův zdravotní stav bohužel není takový, aby byl schopný na sraz národního týmu přijet a v zápasech nastoupit,“ vysvětlil manažer reprezentace Tomáš Pešír.

Tomáš Čvančara.
Čvančara, Vitík nebo oba Juráskové. Reprezentace vsadí na šest nováčků

Kouč Jaroslav Šilhavý se raději připravoval i na variantu bez Schicka. „Počítali jsme s tím, že se to může stát. V týmu máme útočníky, kteří mají formu a kterým věříme. Připravíme se, jak nejlíp umíme. Patrikovi na dálku přejeme brzké uzdravení a věříme, že v dalších zápasech kvalifikace bude k dispozici,“ uvedl trenér reprezentace.

Schick odehrál za reprezentaci 35 zápasů a vstřelil 18 gólů. Je tak už na dvanáctém místě v české a československé historické tabulce střelců. Česká reprezentace se v pátek 24. března utká ve Fortuna Areně v Praze s Polskem, o tři dny později nastoupí v Kišiněvě proti Moldavsku.