Vedle někdejšího kapitána české reprezentace Nedvěda byli očištěni i další bývalí členové správní rady Juventusu Paolo Galimberti, Assia Grazzioliová-Venierová, Caitlin Mary Hughesová, Daniela Marilungová a Francesco Roncaglio.

Odvolání jiných funkcionářů ale byla zamítnuta, takže nadále platí původní dvouletý distanc pro předsedu Andreu Agnelliho a výkonného ředitele Maurizia Arrivabeneho. Zůstává i trest pro bývalého sportovního ředitele Fabia Paraticiho, současný funkcionář londýnského Tottenhamu nesmí ve fotbale působit dva a půl roku.

Protiprávní provize a falešné zisky

Vedení Juventusu bylo na konci ledna potrestáno za to, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů bralo protiprávní provize a investorům vykazovalo falešné zisky. Stejnému obvinění čelil turínský klub už minulý rok, kdy však byl zproštěn viny. Loni v listopadu skončila kompletní správní rada včetně Agnelliho a Nedvěda.

Jakub Jankto
Jankto a reakce fanoušků: Fenin drží místo v síni slávy, na Spartě sněží na jaře

Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho po přičtení 15 bodů v tabulce aktuálně ztrácejí 16 bodů na vedoucí Neapol dva body na druhé Lazio Řím. Do konce ročníku Serie A zbývá osm kol.