"Vláďa Darida vždycky byl motor zálohy. Nejenom, že běhá, bojuje a pokryje spoustu prostoru, ale dává tomu i myšlenku, což bude asi hodně znát. Budeme se s tím muset popasovat. Každý je nahraditelný, ale absence některých hráčů je hodně cítit. My ho budeme muset nahradit týmovostí," řekl Pavelka na setkání reprezentantů s novináři.

Na spolupráci s Daridou už si zvykl a obdivuje i jeho zarputilost. "On má tu krásnou vlastnost, že chce hrát za každé situace a stavu. I když se mu třeba v zápase nedaří, chce to zlomit. Tohle jsem miloval i na Jirkovi Štajnerovi, když jsem s ním hrál. Vláďa by nejradši rozjížděl i zakončoval každou akci. Prostě chce být u všeho a to se mi na něm líbí," ocenil odchovanec Sparty.

Obrovská síla německé zálohy

Národní mužstvo na úvod kvalifikace doma jen remizovalo 0:0 se Severním Irskem a v Hamburku ho čeká o dost těžší soupeř. "Na rovinu si můžeme říct, že favoriti nebudeme. Viděli jsme nějaká videa Němců a sílu mají obrovskou. Ale nejedeme tam prohrát a budeme se snažit připravit co nejlépe a zkusit zlobit," uvedl Pavelka.

PSALI JSME: Sivok o Němcích: Straší mě, že hrají jako na počítači. Ale máme plán

Za mimořádně kvalitní považuje německou zálohu. "Tam mají skvělé hráče. Jsou sehraní, hrají dlouho dobu po kupě a systém mají také jasně daný. Sice by si člověk třeba řekl, že se lehce dají načíst, ale oni mají takovou kvalitu, že i když to víte, tak to prostě provedou nebo zaimprovizují. Také jsou to pracanti a nebojí se zabrat dozadu," konstatoval Pavelka.

David Pavelka na srazu reprezentaceZdroj: ČTK/Michal Kamaryt

Z německých středopolařů se mu líbí hlavně Mesut Özil z Arsenalu a Toni Kroos z Realu Madrid. "Kroos je takový specifický záložník, který to sice nehraje tolik do rychlosti, ale umí vystřelit, nahrát krátký i dlouhý balon, obejít hráče. Líbí se mi, že je to komplexní fotbalista," podotkl bývalý hráč Liberce či Slovácka.

Následky převratu nepociťuje

S Kasimpasou se mu nepovedl vstup do sezony a tým je v turecké lize až předposlední. "Máme nového trenéra a s ním přišla trochu vlna optimismu, protože se změnila celá herní filozofie. Body zatím moc nepřicházely, ale teď o víkendu jsme to zlomili. Myslím, že se můžeme zase posunout," řekl Pavelka.

V Turecku, které v červenci zažilo nepovedený pokus o státní převrat a nyní zažívá velké změny ve státní správě, se mu prý žije normálně. "My to nějak extra nepociťujeme, protože bydlíme mimo Istanbul v takové rezidentní části a do Istanbulu jezdíme opravdu jenom když něco potřebujeme," uvedl dvanáctinásobný reprezentant.

Jisté komplikace však přece jen očekává. "Zrovna vyřizuji trvalý pobyt pro rodinu. V Turecku je administrativa špatná a bylo dobré mít kontakty. Ale tím, že se administrativa obměnila, teď budeme čekat pět měsíců na povolení. Maximální povolený pobyt je 90 dní, takže budeme mít potíže na letišti. Budeme řešit nějaké papíry a platit nějaké pokuty," řekl Pavelka. Z Turecka se však nechystá.

TAKÉ ČTĚTE: Vzhůru na Německo! Jak šokovat v zemi mistrů světa?